The Best sweets in Brno

neděle, června 29, 2014Pokud patříte mezi milovníky kvalitního a dobrého jídla nebo jen toho sladkého, tak tento článek  asi zhltnete. V Brně je spousta kaváren, kde si můžeme dát různé, skvělé zákusky a nemusí to být zrovna oldschoolové větrníky. Jednou z takových najdeme na křižovatce ulic Gorkého a Úvoz pod jménem "Tři ocásci". Tento podnik není v otevřený dlouho, sama jsem ho objevila minulý rok v létě úplně náhodou. Měla jsem dost času, ale potřebovala jsem něco pojíst a když jsem šla okolo, tak mě nalákala jejich  vždy skvostná výloha. Pamatuji si, že jsem si dala čokoládový kubcake s malinami a k tomu rakytníkovou domácí limču a můj gastro zážitek doplňovala hudba Johny Cashe (nebylo to walk the line :D) a strašně pohodová atmosféra. Na obsluhu si též nemohu stěžovat vždy je milá a vždy se na ní hezky kouká. Co bych vyčetla je výběr vín Pálava nebo Veltlín (mě vypitou vinařku) nenaláká. Za to tam máme super výběr kvalitních rumů a dalších lihovin + ty domácí limče, takže se to vlastně všechno vyrovnává. Líbí se mi, že jejich žrádýlko je zhotoveno podle tohoto etického kodexu "dobroty nechť jsou místní, bio a fairtrade" a na chuti to nešizení je poznat, takže co chceš víc ? Docela nerada v jakékoli restauraci vytahuju zrcadlovku, takže přímo z Ocásků fotky nemám, ale mají otevřeno do 23:00 #tochceš a když máte fakt chuť na šupa moučník, tak můžete vyrazit a stihnout si koupit něco podobného co mám na fotkách. Další plus je v tom, že nikdy neochutnáte stejný cubcake. Aspoň mě se to nestalo a to tam jsem minimálně dvakrát za měsíc #pažravec . Co ještě musím zmínit je to, že v létě a vůbec v soudném počasí funguje paletová zahrádka.

BUDU RÁDA, KDYŽ MĚ PODPOŘÍTE NA FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN NEBO SE MĚ MŮŽETE NA COKOLIV ZEPTAT NA ASKNa první fotce je meruňkový cheesecake. Měli ten den 2 druhy dortu s meruňkami a já se nevěděla rozhodnout, tak jsem dala na doporučení obsluhy a musím ho doporučit dál. Meruňky nejsou moje nejoblíbenější ovoce, tak jsem se toho docela bála, ale jak už to u cheesecakeů bývá.... tento nebyl ani moc sladký a taky vůbec nechytil nakyslost těch meruněk (a je venku ten důvod proč je nemusím). Ta horní čokoláda není jen tak nějaká čokoláda. Teď ze sebe nechci dělat nějakého odborníka, ale vsadím se, že ta poleva vznikla rozpuštěním hořké čokolády ve smetaně a tak to má být, protože tak to mám nejradši haha. Cheesecake byl v celku křehký #spravne ,  ale nepřipadá mi, že základ byl z klasických sušenek. Možná z ňákých domácích přímo od BuchTy, možná to bylo úplně jinak, ale ta klasika mi stejně nechyběla, tak co ?


Jak už jsem psala v jednom z dřívějších postů macarony (protože macronky neexistujou "Macarons de Laduree" aha ?) mi moc nechutnají, jsou na mě moc sladké, ale občas se u Ocásků nechám zlákat. Nedělají tam moc ty různobarevné, většinou se liší jen náplní, ale i ta stačí k nalákání. Tahle je s lesním ovocem, ale na tu s malinami co jsem měla naposledy na podzim #smulajakcyp na tu žádná macarona nemá. Ani malinová od Martiňáka :)).Normálně si v Ocáscích kupuji jen cubcakey, ale tentokrát už tam měly ostatní asi vyprodané, tak jsem se ujala tohoto kardamonového s jahodovým krémem, zasypaným kokosem. Upřímně, raději mám ty krémy, které mají jako základ riccotu, ale proti těm máslovým taky nic nemám. Myslím si jen, že ovoce jde líp dohromady s tím jemným sýrem.
Cubcakeů jsem už ochutnala nespočet a nejvíc právě od BuchTy. Ta její aranž a nejrůznější ovšem vždy do sebe zapadající kombinace mě vždy připraví o pár korun v peněžence. Ano o pár nejdražší cubcake co jsem u Ocásků kupovala stál 35,- kč což je levná záležitost na to jak jsou kvalitní, dobré a nemalé.
A jaké, že jsem už ochutnala ? Tak například Chai latte, dýňový, brusinkový, arašídový, borůvkový, lesní ovoce, čokoládový s krystaly soli, malinový, kávový, kokosový, hruškový, karamelový, ořechový, mrkvový, švestkový, třešňový, jablečný, banánový...... Uf, no za ten rok se toho nastřádalo ! Pamatuji si jen krémy (nepamatuji, projela jsem fotky v mobilu) základy, ale fakt nerozluštím, ale můžu vám říct, že jsou vždy akorát kypré, lahodné a k čepici ladící dokonale. Jednou jsem dostala cubcake se suchým základem myslím, že to byl právě ten kávový, ale na jednu chybku se hned zapomene.Poslední v partě je tento jahodový řez. Já jsem sice nepoznala co to je za druh těsta, ale není to ani piškot ani "bread" každopádně mi strašně chutnal a dala bych si ho klidně samotný. Jenže na základu byl šlehačkový krém s jahodami zalitý opět jahodovým želé. Opravdu česká tedy nekyselá, ale sladká a chuťově výrazná jahoda je zabodnutá v opravdové šlehačce (hate na ty ve spreji). 


Ty řezy si moc nedávám. Ani cheesecakey. Ani macarony. Vážně si většinou kupuji jen cubcakey, ale tentokrát jsem měla žravou a myslím, že jsem neprohloupila. Jak ráda říkám "To je tak dobré, že z toho nelze přibrat !" :D. A schválně píši CUBCAKEY, samozřejmě že vím, že se to píše "cupcake", ale jednou jsem díky svému analfabetismu napsala na foursquareu "cubcake" a jelikož to nešlo smazat či opravit, tak jsem začala prznit pořád to slovo haha. Verča z ghetta mě zabije :D.


You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe