Grape Festival 2014

neděle, srpna 24, 2014


Začnu ustáleným: "Grape was Greate!!!". Festival daleko překonal všechna má očekávání. Line-up sice byl skvělý, ale všechno okolo taky! 
S kamarádkou jsme vyjížděly z Brna a nestihly jsme koupit lístek na nádraží (s kocovinou jde vše pomaleji), takže jsme ho koupily až ve vlaku: 
já: "mluv ty"
kamoška: "Brno-Piešťany 2x prosím"
průvodčí: "nie z Kútov, z Brna by to bolo držšie! takže 20 euro a 68 centov"  
já: "já mám jenom takhle 25"
průvodčí: "žádné centy nemáte?"
já: "jenom 50"
průvodčí: "to stačí"
Kamarádka mi pak 1/2 ceny dala a asi mě zabijete, ale těch necelých 11 euro jsou všechny peníze co jsme za cestu daly. Když jsem přijely do Piešťan, tak jsme si ještě zašly do Billy vybrat a hned jak jsme vyšly z parkoviště na chodník, tak nás nabral jeden moc milý pár. Jen tak ani jsme nezkoušely stopovat, protože jsme měly jít jen 2 km a když jsme po chvíli dojeli k letišti, tak řidič začal řvát z okýnka: "ví aj pí?! kde je tady vstup pro víajpí?". Nevím kdo to přesně byl, ale je hezké, že někdo z VIP nás jen tak nabral. Jestli se k tomuto článku ten člověk někdy dostane, tak moc děkuji, což už jsem vlastně udělala haha.
Zpátky jsme jely s mým kamarádem co tam měl stánek (nevím jestli můžu jmenovat, aby chudíček neměl problémy). Domlouvala jsem to mezi 3-4 ráno na B-Complexovi, takže jsem tomu moc nevěřila, ale když mi Pepa před 12 zavolal uuuaaah!!! Já a můj žaludek jsme zaplesali. #životkrásnýchkočiček haha
Cestou zpět jsme se v Uherském Hradišti stavovali na oběd ještě s klukama z MeatFlye. Je to krásné město ovšem v neděli tam byly otevřeny jen cukrárny a jedna hospoda s dost nepříjemnou obsluhou. Měli jsme štěstí a brunetu vystřídala milá blondýnka, ale restauraci Orlovna příště vynechám. 
No a konečně ke koncertům. Samozřejmě jsem nestihla úplně všechny, sice jsem všechny nafotila, ale kolikrát jsou to tak mizerné fotky #ipadkvalitka, že je ani nechci publikovat, ale doporučení bude. 

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASKJely jsme moc krásným vlakem, který končil v Budapešti (a všechno začalo dávat smysl) a měly jsme u toho pro mě naprosto okouzlující výhled. #slovenskákrása


Jestli existuje nějaký mobil, který bych nikomu, ale nikomu nedoporučila, tak je to Blackberry. Vypadá krásně, to jo, ale jinak je skoro nepoužitelný. Fotky jsou úplně na prd, paměť nic moc a neustále, ale NEUSTÁLE se seká!!! A nejhorší je, že má ňákej úplně spešl aktivační balíček, který se strašně složitě aktivizuje, takže jsem hodinu trávila u O2 stánku, abych mohla posílat blbý smsky a jel mi net. Blackberry? #NEVERMORE!!! Musela jsem si jít koupit nějaký drink nebo by mi fakt mrdlo. Řekla jsem barmanovi "dobrý těch 5 centů a on vytáhl to prosecco zpět a dolil jakože dorovná těch 5 centů. Jo a je to prosecco s jahodami.
A strašně chválím ty 4 (!!!!) lidi co mi to nastavovali. Byli nejmilejší!! Díky moc!!!


Holy Esque hrál, když sem řešila své trable s mobilem a strašně mě to mrzí, protože se mi to strašně dobře poslouchalo.

Frequency ↑ byli pro mne objev, na který si ráda zajdu znovu. Nenudili mně a hezky se na ně koukalo. Jejich styl bych zařadila někam mezi elektro-indie-rock. Nejsem odborník, ale tohle jsem v tom slyšela.


Dále jsme si spočly na Bombay Bicycle Club ↑, kteří hrají folk rock. Vždycky se toho folku bojím, protože mě v zásadě nudí, ale v jejich mě to moc bavilo.


Editors byli hlavními headlinery festivalu a spousta lidí mi je doporučila. No mě to asi moc nezaujalo. Pánové přišli odehráli jeden song a odešli. Čekalo se na ně cca 15 minut a až v Brně jsem se od známého v Trojce dozvěděla, že jim vypadl zvuk. Jinak jsem totiž žila v tom, že je to v rámci show a že na hvězdy se přece musí čekat haha.

Pro mne byl headliner festivalu můj francouzský, gay miláček Gesaffelstein, který měl bohužel jen DJ Set. Nevím proč tady či na Slovensku mají dj's jen sety a ne normální koncerty to mě docela štve. Gesa to asi věděl a tak ke konci setu pustil své 2 songy #šťastnábarča.

Po Gesovi jsme se přesunuly na Wilkinsona, který měl kotel (co já jsem viděla) plný takových těch disco lidí a furt do mě někdo strkal. Často jsem potkávala lidi co tam jsou asi z nějakého donucení čiže jsem v tom "pekle" vydržela cca 10 minut.


Myslím, že se to jmenuje podzemiak. Je to z kynutého těsta a ten můj byl ze spodu černý, připálený prostě a to už si taky nikdy nezkusím.


Myslela jsem, že večer ukončím se svou milovanou Malalatou, ale asi po hodině jsem odcházela. Líbilo se mi zpracování songu Seven Nations Army od White Stripes se saxofonistou a dobře potrhlý tanečník, který jak kdyby vypadl z Catgroove.


No a vracím se do stanu a asi 15m přede mnou Redbull stage, na které Ink Midget hraje Gesu... rozběhla jsem se a pařila až do konce jeho setu.


Na Grapeu jsem si zažila mnoho poprvé. Například jsem ochutnala exotické ovoce Acaico, které jsem v ČR neviděla prodávat. Moje je namíchané v mraženém jogurtu s oříškovou granolou. Nabízeli mi ještě v ceně banán a čokoládu, ale to už mě přišlo příliš sladké.


V areálu festivalu probíhal i urban market, o kterém vám více napíšu a hlavně ukážu v jednom z dalších článků, kdybych to dala sem, tak už by toho bylo zbytečně moc.

Můj favorit Jack Daniels měl snad nejúžasnější chill-out zónu (jako vždycky haha) a kdybyste viděli kolik flašek po něm zbylo.... Že keby byly plné a někdo mi řek, že si je mohu nechat, tak umřu radostí!


Badgetky z merche, kde jsem si nikdy nic nekoupila na žádném fesťáku. Vždycky se k těmto věcem dostanu nějak zadarmo a když ne tak neva.


Druhý den začínali Purist DJ'S, na které bych klidně řádila, kdybych nešetřila síly a večer. Jindy kluci. Byli jste skvělí!

Swing Society Orchestra↑ wow těm to hrálo! Není to něco na co byste pařili jak diví, ale za poslech to vážně stojí.


No teď zase zachycení krásné slovenské přírody. Poslední dobou jsem úplně hotová z mraků což je na mém instagramu vidět, ale kdybych bydlela v Piěšťanech, tak by to bylo vidět ještě víc haha.


Anglicky zpívající slovenská kapela Lavagance mě okouzlila až ve chvíli, kdy zpěvák věnoval song své dceři. Malá 4-letá Mia přišla v půlce songu a jenom se usmívala a stydlivě se držela za triko zatímco tatínek okolo ní tancoval a hrál přitom na kytaru. No nebrečeli byste? haha


Máme tu další Barčino poprvé. Krásně tam voněla asijská kuchyně, tak jsem si řekla, že to musím zkusit. Dala jsem si Pad Thai a už nikdy nechci jinak nudle jíst ano?! Opět se stala situace "to je dobrý těch 20 centů" a borec mi doplnil krabičku za zbytek ať jsme si kvit. Přidala jsem si lžičku sezamu a buráků a šla. Rada: mnohem pohodlněji a rychleji se to jí hůlkami (vyzkoušeno v opilosti #hodná)

Vedle měli jakože hot dogy s Wall Street. Lákaly na párky s hořčicí, kečupem, chilly, smaženou cibulkou, chedarem a kyselými okurky. Dostaly jsme po chuti nejlacinější párky s ARO omáčkami, suchou cibulí, tekutým sýrem (wtf!?) a kyselé nejím. Takže Wall Street hotdogům se vyhněte a hambáče měly stejný obsah akorát maso bylo z takovéte mražené sekané rozporcované na kolečka. No beztak hnus. Já když jsem po zaplacení těch párků viděla z čeho se to dělá, tak jsem myslela, že si ze mě dělaj prdel a ono ne. Příště procházím obloukem!


The Feud byli pro mne překvapením, tolik energie co v sobě měli a vypustili na lidi. To bylo úžasné a jejich hudba je sice poznamenaná brit popem, ale furt se na to dá řádit.


Tady ty "flaše" lítaly nad festivalem celou dobu. Měla jsem tip, že jsou z pěny (ok občas ňáká byla hodně nízko). Když konečně jedna padala do areálu, já a ňákej kluk jsme za ní beželi, abychom zjistili, že se nedá vzít, protože je opravdu z pěny. Áha.


Cestou na další koncert se mi dostalo tohoto pohledu, který jsem musela stůj co stůj zdokumentovat.


The Prostitutes je podle mě hodně známá a hodně dobrá kapela. Je to už pár let co je poslouchám (díky Kayi), takže si je většinou nenechám ujít. Vás co je znáte možná zaráží jinej zpěvák. Nebojte, je to nějaký američan co jim zachraňuje sezónu, protože zpěvák je nemocný a hraje mu to skvěle!


Západ slunce #barčaromantička hahahahha! 


Palma Violets mě vrátili na Woodstock, na kterém jsem nikdy nebyla. Znějí trochu jako Sex Pistols, ale víc současně. A kytarák (ten bez klobouku) je rocker jak má být na konci show vytrhl všechny kabely ze zesilovače, škrábl kytarou i mikrofonem o zem a zmizel v dýmu. #tomusíšzažít

Pak jsme se přemístili na Suzuki stage, kde měla hrát kapela Para. Mě to připomínalo Ska a jejich texty byli zaměřené na tu nejjednodušší cílovou skupinu (sex, nadržaný, když ležíš u mňa nahá, tak mám pocit masového vraha). Nezaujalo mě to. Navíc měli asi nejhorší kotel, furt se tam někdo cpal působilo to na mě jakože:
"bež!"
"už tam není místo!"
"to nevadí, běž!"
Lidi se tam prostě furt cpali aniž by měli kam. Kamoška říkala, že je poslouchala za mlada a že strašně zkomerčněli. No všichni musíme platit hypotéku, že?Dostáváme se k mým největším láskám-Klaxons. Nevím, i kdyby na tom pódiu kdákali, tak si to užiju. Viděla jsem je minulý rok na rfp a prožívala jsem si infarkt. I kdyby měli být jediná kapela, kvůli které bych jela, tak bych jela! Ovšem já měla bonusy v podobě Gesy, Palma, La Roux... Nejvíc mě dostalo, že hráli staré věci, při kterých jsme s kamoškou na mě řvali: "calm down Bára, calm down!!" haha. Když odcházeli, zakřičela jsem na ně: "It's not over yet!" vrátili se a zahráli ji. Na Klaxons přece nemůžete zakřičet one more song.


Co jsem nečekala je to, že se vyblbnu i na Skyline. Přestala jsem na chodit asi před rokem s tím, že už to není co to bývalo. Navíc Marka hrávala Ladies v akustické verzi, což jsme hodně nebrali a vždycky, když to dozpívala, tak omluvně řekla: "mě se to tak líbí víc...". Na štěstí je nová písnička, která vyměnila Ladies a posunulo to i jejich show nahoru. Hráli aji věci co ještě umím zpaměti, ale vzhledem k tomu, že už to nezpívá ten druhej mc (co odešel kvůli hospodě a rodině), tak jsem se moc nechytala, ale neva těším se na ně na rfch za necelý týden.

No a pak největší princezna celého festivalu La Roux. Měla, nekecám, největší počet lidí pod stageí za celý fest. Ještě, že jsme odcházely na záchod s posledním tónem. Hrála živě!!! Staré i ještě nevydané věci. Celou dobu na sobě měla bílý kabát a byla prostě zlatá! #topotřebuješzažít

Na B-Complexa jsem šla jen kvůli kamošce, protože dnb mi už nic neříká, takže jsem tam stála hlídala piva a její bundu stylem jsem jí měla na sobě (chápejte 3 hodiny ráno) a říkala si, že budu hodná a půjdu brzy spát. No potkala jsem svůj odvoz a šla spát v 6 #tochceš.


Na konec trošku nostalgická fotka. Balící se stanové městečko, to je pro mě vždycky trochu smutný. Tak zas za rok. Snad. Podle line-upu samozřejmě! =))

JINAK POKUD JSTE TO CELÉ PŘEČETLI, TAK DÍK A ÚCTA! :D

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe