Wildberry smoothie and peanut butter

středa, srpna 06, 2014


Nebojte, nestává se ze mě žádná foodbloggerka (to nechám na těch šikovnějších), ale jen vám chci ukázat, jak jsem pokřtila svůj mixér (protože jste na to všichni strašně zvědaví). Koupila jsem ho právě kvůli šťávičkám, který v tomhle počasí oceníme asi víc než třeba svíčkovou. 
Vždycky jsem odevšud slyšela, že burákové máslo domácí je lepší než to kupované. Zkusila jsem to asi jsem něco udělala špatně, protože u mě furt vyhrává M&S smooth. Tak se pojďmě podívat, jak jsem se s tím poprala.
Berte to jako takové zahřívací kolo, příště už vám ukážu něco složitějšího.

Don't worry, I'm not going to be foodblogger (I'll leave it to those smarter), but just want to show you how I christened my blender (because you're all terribly curious). I bought it because of smoothies, which in this weather probably appreciate more than sirloin for example. 
Everywhere I've always heard that peanut butter homemade is better than store-bought. I tried it, I probably did something wrong, because for me all the time wins M & S smooth. So let's see how I deal with it a fight.
Think of it as such a warm-up, next time I will show you something more complex.

BUDU RÁDA, KDYŽ MĚ PODPOŘÍTE NA / THANKS FOR SUPPORT 
FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASK

Na svoje první domácí smoothie jsem koupila borůvky a maliny na Moravském náměstí. Vzala jsem z každé vaničky asi 500 g ovoce a rozmixovala ponorným mixérem. Až bylo ovoce správně smooth dala jsem do něj slámku co my zbyla z Bubble tea (ta mega široká víme ?) a začala si pochutnávat. Možná si tam můžete přidat třeba mléko nebo i cukr, ale mě to přijde strašně zbytečný.

On my first homemade smoothie I bought blueberries and raspberries in the Moravian Square. I took each of the trays about 500 g of fruits and blender immersion blender. When the fruit was correctly smooth I put too it straw which I didn't use before from Bubble tea (the mega wide you know?) And began to chew. If you want to you can add milk or sugar, but to me it comes awfully unnecessary.Rozmixovaným ovocem, ale můžete i kombinovat s jiným jídly:

 • jogurt 
 • palačinky
 • ovesnou kaši
 • polijte jím zmrzlinu
 • polijte jím cheesecake
 • udělejte z něj zmrzlinu
 • atd.

The mixed fruit, but can also be combined with other foods: 
 • yogurt 
 • pancakes
 • porridge 
 • pour it ice cream 
 • pour it cheesecake 
 • Make him an ice cream 
 • etc..


Na burákové máslo (ne maslíčko !!!!!!) jsem si připravila asi 400 g buráků, 4 lžíce oleje (slunečnicový), trochu soli a trochu cukru (podle chuti) a skleničku na výsledek.

The peanut butter I have prepared about 400 grams of peanuts, 4 tablespoons oil (sunflower), a little salt and a little sugar (to taste) and container for the result.


Nevím jak se tahle část mixéru nazývá, ale v tomto druhu jsem drtila buráky na prášek. Po té jsem postupně přidávala olej a podle chuti sůl a cukr. Já mám radši slanější. Pokud byste dochucovali později počítejte, že už nebude, tak crunchy, jak byste možná chtěli.

I don't know how this part of the mixer is called, but in this kind I crushed peanuts to powder. I then added gradually oil and salt to taste and sugar. I prefer saltier. If you adding salt and sugar later you should know that your butter will not be as crunchy as you might like.Burákové máslo je nejlepší na opečeném toustu s nějakým ovocem. Už jsem zkusila nespočet kombinací a s klidem vám mohu říct, že z žádným druhem nešlápnete vedle. 

Peanut butter is the best on toasted toast with some fruit. I've tried countless combinations and calmly I can tell you that you can't be wrong with any kind of fruits.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe