Cafe Placzek

čtvrtek, září 25, 2014


Další kavárna, ze které jsem vám udělala fotoreport se jmenuje Cafe Placzek a najdete jí přímo v centru Brna na Minoritské 4. Neobvyklý interiér i jméno kavárny má navazovat na prvorepublikovou atmosféru, která z této části města číší.

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASKV kavárně mají dennodenně široký výběr domácích a velice luxusně vypadajících dortů, zákusků a pralinek.


Když jsem do kavárny vešla, tak jsem se tam chtěla trochu porozhlédnout, abych si vybrala nějaké super místo na čež paní od baru na mě zakřičela: "můžete se posadit" bylo mi to nepříjemné, ale místo už jsem vybrala, tak jsem se tedy posadila. Za tu dobu co jsem tam byla jsem vypozorovala, že každý číšník má na starost jinou část kavárny. Jeden měl terasu, druhý horní patro a třetí přízemí, kde jsem seděla jen já. Píšu o tom, protože chci abyste věděli, že jsem na toho pana číšníka čekala 15 minut. Vážně! Kontrolovala jsem to podle foursquaru. Když jsem si objednala capuccino s dvojtou dávkou espressa, tak se mě zeptal zda chci tedy dvojtou dávku kávy #neasichytrolíne. Odešel a s kávou se vrátil za 10 minut. Co já vím, tak capuccino má přijít na stůl v takové teplotě, aby se rovnou dalo pít. Mě přišlo ještě vařící, ne že se má čekat až to schládne, ale má se připravit tak, aby nebylo vařící sakra už.
Když jsem v Placzeku byla poprvé, tak jsem taky natrefila na blbou obsluhu, která mi koukala do tabletu a ještě měla trapné připomínky. Dala jsem si tam palačinku, ale nedostala jsem k ní příbor, tak jsem chvíli čekala zda si to číšník uvědomí. Nic. Rozhodla jsem se za ním jít a poprosila ho o příbor a více méně mě seřval, že obsluhuje jiné, ale že mě neobsloužil to asi bylo vedlejší že? Ten chlap byl starší a strašně afektovanej a #tofaktnechceš.


Objevit v dnešní době v cukřence bílý cukr je docela zklamání i když chápu, že třtinový je dražší. Jinak měli i klasické cukřenky co snad mají všichni doma, ale z těch zákazníci cukr vydolovat nemohli (zkoušeli 3 různé), tak to paní vyřešila vyšroubováním víčka. 


Hned jak jsem si objednala toto pannini, tak mi číšník menu sebral. Chtěla jsem ochutnat jejich domácí limonády, ale smůla no. Ke kávě tam dostanete klasického panáka vody, ale víc nic. Možná na vyžádání. Nevím, nezkoušela jsem se zeptat. Víte vy jak je to tam s obyčejnou vodou?
Pannini bylo v menu popsáno jako kuřecí s baby špenátem a creme fraiche , ale bylo tam na víc ještě nějaké koření co mi moc nechutnalo. Asi to byl křen a hořčičné semínko, měli by to tam mít napsané, protože jinak bych si to neobjednala. #křenjehnus


Brownies asi nebylo jedno z nejčerstvějších, protože mi přišlo dost tuhé. Tento kousek zdobí čerstvá malina, v želatinovém srdíčku se ukrývali bobule červeného rybízu, dále vidíme obyčejnou kokosku a nakonec kousek čokolády, která chuťově není nějak výrazná, spíš mi připomínala například Figaro čokoládu.
Pán z terasy vracel citronový dort s tím, že je zkažený a číšník mu donesl jiný a zbytek dortu nechal vyhodit. Samozřejmě nešlo o mého číšníka, ale toho z terasy, který se pak o mě staral, protože ten můj měl asi jinou práci nebo se na mě vyprd nebo já nevím.


Tato kavárna má na to stát se jednou z nejlepší kaváren v Brně, ale ta obsluha aspoň co jsem zažila já to kazí. Každopádně si tam zajděte, protože atmosféru ten podnik má úžasnou (hraje jazz) a udělejte si názor sami.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe