Cosmopolis Café

pátek, září 26, 2014


 Cosmopolis café jsem navštívila jen díky tomu, že v neděli mezi 8-9 ráno nic jiného než fast foody otevřeno není. Podnik se stylizuje do vídeňské kavárny 19. století, jak je psáno v úvodu jejich menu a musím říct, že interiér tomu dosvědčuje. V době mé návštěvy panoval ještě horký červenec, takže jsem se usadila na zahrádku, kde jsem měla krásný výhled na katedrálu sv. Petra a Pavla. Jak mi chutnalo a jak jsem byla celkově spokojená se dozvíte níže.

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASK

 Jako vždy objednala jsem si capuccino s dvojtou dávkou kávy. Čekat na něj víc jak 15 minut je docela znervózňující. Teplota kávy nebyla správná #horkýýý a na víc chuťově byla kyselá. Crema nahoře nebyla vůbec hustá, spíš nedodělaná a odfláklá. Divný je, že podnik působí velice elegantně a luxusně, ale čerstvou vodu tady nečekejte ani k té kávě. 


 Měla jsem strašnou chuť na vajíčka, ta jsem si je dala míchaná. Myslím, že jinou variantu ani nedělají. Máte na výběr bez nebo s cibulí a cena zůstane stejná. Vadilo mi, že je cibule skoro čerstvá, protože nemám ráda její chuť, ale to nikdo nemohl vědět. Rajčata jsem čekala v nějaké lepší kvalitě, ale bylo cítit, že jsou koupené někde v supermarketu. Bagetky byly jemně opečené a bylo jich akorát na tu proci co jsem měla. Ještě musím zmínit, že bylo poznat jak chuťově tak pohledem, že vajíčka byla míchána na másle. #yumayes


 Nechápu proč někde podávají příbor tímto způsobem. Je to celkem nehygienické. Jako jo možná to do té sklinky dali až než to přinesli, ale stejně... #sejdemesenakožním. 


 Tohle je asi největší fail celé návštěvy. V žádném jiném podniku se mi tohle nikdy nestalo, ale nedělala jsem z toho vědu, byla jsem ráda, že jsem nic takového neobjevila v jídle.


 Měli tam plno krásných dortů, ale měli tam i několik takových, kteří měly to nejlepší za sebou. 
V odrazu můžete vidět nejen mě, ale i krásný výhled na Zelný trh, který kavárna nabízí ze všech oken. Ke vší té nádheře hrál Luis Armstrong.


 Před dorty jsem dala přednost tomuto francouzskému zákusku s belgickou čokoládou a lesním ovocem. Uvnitř byl kyprý a i když tam to ovoce jako takové nebylo, bylo cítit s každým soustem. Je to zvláštní, ale je to tak.
 Normální je, když hostovi nechutná odnést jídlo a nenechat ho zaplatit. Já jsem byla svědkem toho, jak mé sousedky reklamovaly creme bruleé s tím, že je zkažené. Servírka na ně začala štěkat, že jim ho připravoval francouzský kuchař a že to tam mají teprve 2 dny. No upřímně v těch vedrech co tenkrát panovali stačí ne zkažení jídla i pár hodin. Slečny svůj dezert nedojedly a servírka si ho nechala zaplatit. #tonechápeš


Pokud někdy trávíte čas na stránkách nebo facebooku organizace Piccolo neexistuje, tak jste asi taky vysledovali, že illy není dobrá značka kávy. Už se mi stalo po několikáté, že luxusně se tvářící kavárna dělala svou kávu z tohoto hnusu. V obchodech to prodávají co do kvality za nehorázný peníze, což mě přijde úplně směšný, když můžete koupit lepší za stejnou cenu.  Tady si můžete přečíst, jak se majitelé snaží o skvělý podnik, ale obsluha a kvalita surovin jim to kazí. Když jsem se usadila, tak jsem na slečnu čekala dlouho, a když konečně vyšla, tak šla nejdřív obsloužit cizince co přišli po mě! Dále mi iritovalo, že když už jsem vše dojedla, tak se mě nezeptala na další přání nebo něco. Chodila kolem mě furt mě přehlížela, tak jsem si vyndala peněženku na stůl s tím, že jí to třeba trkne, no ani náhodou moji milí. Po 20 minutách jsem rupla, sesbírala v sobě zbytky slušnosti, abych po ní nemusela řvát a poprosila jí o zaplacení. Kdyby se tam s každým turistou nebavila 100 let a nešla okolo mě a mého prázdného nádobí minimálně 5x, tak neřeknu ani ťuk, ale takhle-zero bodů.


Cosmopolis Café hodnotím špatně. Na nějaký ten dortík si zajděte, ale spíš si ho nechte zabalit s sebou a pro dobrou kávu si zajděte třeba do nedalekého Cafe Placz (neplést s Placzek!!!). Obsluha se víc soustředí na cizince než na čechy, to co tam obsluhovalo za mé návštěvy nemělo vůbec žádnej smysl pro orientaci na zákazníka. Čekala jsem opravdu výjimečný zážitek a dostavilo se jen výjimečné zklamání.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe