Kafec

středa, září 24, 2014


Nezadržitelně se nám blíží Týden kávy v Brně. Čeká nás týden plný workshopů, přednášek a v neposlední řadě ochutnávek speciálních druhů káv. Začínáme 1.10. (Mezinárodní den kávy) a pokračujeme až do neděle 7.10. Součástí Týdne kávy je i soutěž o nejlepší kavárnu v Brně. Já vám v následujících příspěvcích chci představit, ty které jsem nedávno navštívila.
První kavárnou, ze které jsem si udělala fotoreport má název Kafec. Najdete ji na Veveří 10, čiže pěšky z České jste tam během 5 minut. Myslím, že nepřehlédnete vitrínu plnou zrnek kávy.
Interiér kavárny je příjemný a čistý. Pokud to vychytáte (jako já), tak můžete při snídani pozorovat ruch ulice, což mně osobně bylo velice příjemné. 

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASK
Snídaňové menu má 5 různých variací: vajíčkové, párkové, zdravé, sendvičové a waflové. Já jak vidíte jsem vybírala ze sendvičového. Zajímavé je to, že dostanete k menu fix a jen zaškrtáváte na co máte chuť.


O Kafecu je známo, že má nejúžasnější obsluhu v Brně a já to mohu jen potvrdit. Už při prvním kroku do kavárny mně servírka pozdravila. Hned jak jsem se usadila u mně přistála čerstvá voda (samozřejmě bez poplatku). Dál musím vyzdvihnout všímavost, vstřícnost a rychlost a to jsem tam neseděla sama!


Džus byl opravdu čerstvý (viditelná dužina), lahodný a akorát vychlazený. Kávu jsem si objednala s 2tou dávkou espressa (jako vždy), ale měla jsem vědět, že připravují kávu i ve french pressu nebo tzv. V60, protože černá káva mi chutná víc než třeba capuccino nebo latte, které jsem měla.


Vybrala jsem si sendvič plněný šunkou a ementálem, ale byl tam i ledový salát a dressing. Chleba otoustovaný akorát, ale přišel mi malinko tvrdší nevím čím to mohlo být, každopádně ho při každém skusu moje dásně cítily. Mrzí mě, že musím napsat, salát Coleslaw byl strašně přesolený až se nedal jíst. Pochybuju, že to tak je vždycky, myslím že jsem přišla v blbej den Coleslawu haha.


Tohle je hned první stránka jídelního lístku, který funguje na rozdíl od snídaňového menu celý den. Přijde mi strašně super, že tam dali tenhle přehled. Člověk aspoň přesně ví co si objednává.


A dostáváme se k mojí sladké tečce. Jednou jsem si dala na Rock for People wafli, která byla uprostřed syrová, takže ta opravdová šlehačka (můj výraz pro tu, která není ve spreji) a nutella bylo to jediné co jsem snědla. Od té doby jsem se waflí bála a bála jsem se i v Kafecu. No myslím, že vám je jasné, že úplně zbytečně. Jejich wafle byla čerstvě opečená, na krajích křupavá a zároveň akorát měkká (chápete jak to myslím ne?). Mají k nim asi 4 druhy obloh já mám s mými oblíbenými malinami a opravdovou šlehačkou. Příště musím říct, že mi stačí bez cukru, protože já (a to je moje zvláštnost) nesnáším moučkový cukr na ničem.
POZOR během Týdne kávy si takovou wafli můžete v Kafecu sami připravit s profesionálem, který vám se vším pomůže. Pište si 2.10. si udělám wafli nebo si můžete přijít na kurz přípravy domácí kávy. Však se sami podívejte tu.


Nad barem je vypsáno, jaké druhy kávy zrovna mají v nabídce, která se neustále obměňuje. 


No pokud náhodou nebudete mít chuť na wafli, tak si dáte jeden z domácích dortů.

Kafec rozhodně stojí za návštěvu a nejednu. Osobně bych této kavárně dala všech 10 hvězdiček i přes ten přesolený Coleslaw a 5 z nich určitě patří obsluze!

Co vy na tuto kavárnu říkáte? Byli jste tam někdy?

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe