Rock for Churchill 2014

úterý, září 09, 2014


Velice mě mrzí, že na Rock for Churchill nejela před Grapeem, protože jsem furt srovnávala a lamentovala, jak to mají Slováci lepší. Vlastně jsem ani nečekala, že to bude lepší, ale stejně jsem byla víceméně zklamaná.
Ovšem organizace i průběh festivalu byli super. Co je nevýhodou, že neměli pořádnou budku s nabíječkami, takže kdo si nepřivezl nabíječku jakoby nebyl. Já jsem možná rozpačitá, protože jak se říká "festival dělají lidé" a pokud jedete na jeden, kde krása střídá nádheru a pak na druhý, kde je každý druhý návštěvník pupkáč s blbýma kecama, tak ten rozdíl vnímáte citlivěji. Ani se mi tam moc nechtělo fotit, ale něco tu máme, tak se na to podíváme.

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASK


První den jsem skoro nefotila, protože jsem nechala nabíjet svůj tablet (prozřetelně káble a vidli nosím pořád v kabelce #staypřipraven). Stavěly jsme stan, když hráli zrovna metalový Hentai Corporation a po nich nastoupili Visací zámek, takže jsme v klidu dál vybalovaly a po dlouhé cestě odpočívaly.
Do areálu jsme šly až na Vypsanou fixu (Márdy se nechal ostříhat boha!), na kterou jsem vždycky se krásně chytala čiže jsem věděla co hrají za písničky a bavily mě, ale teď co jsem na nich asi 2 roky nebyla ani nějak zvlášť je nesledovala jsem skoro něvěděla, která bije. Vím, že už poslouchám jiný kapely, ale myslela jsem si o sobě, že furt mám přehled co se nového děje. To samé mi stalo i s Wohnoutama jestli jsem poznala asi 4 písničky, ještě k tomu staré jak metuzalém, tak dobře já haha.
J.A.R. jsem ovšem pobrala, jak by ne, když je poslouchám od základky. Baví mě jejich humor, to jak komunikují s fanoušky a v neposlední řadě jejich tanečky, které jsou tak trapné až jsou úplně mega super. Určitě je musíte vidět, protože to co předvádí oni (čti 100% show) nikde jinde neuvidíte.
Pak jsem se šla najíst. Ve frontě na průměrný burger jsem strávila 3/4 hodiny, protože zaměstnanci měli hodně na háku. Nejhorší bylo, jak si mysleli, kdo ví jak nejsou vtipní a přitom se tomu smáli jen oni. Nestěžovala bych si na to, že je práce nebaví, ale na úkor toho, že zmeškávám koncert? Kde jsme?
Festival mi strašně rozšířil obzor co se týče reggae. Dokud jsem neslyšela Anthonyho B na živo, nikdy bych se nepomyslela, že na tento styl se dá tak skvěle tančit a užívat si ho.
Na Rock for People jsem poprvé viděla The Subways a byla jsem nadšená z jejich párty. Na Rock for Churchill jsem z nich tak odvařená nebyla. Zpěvák pořád a neustále opakoval "you guys are fucking amazing" až mě to přišlo strašně nepřirozený a že chtěl jen rozohnit publikum což se mu povedlo.
Nevím jestli bych zapařila, tak moc na takovou kapelu, jako je Dub Pistols pokud bych v sobě neměla řádnou dávku whisky od kluků z MeetFly haha. Ne, nechcete vědět co jsme tam předváděli :D.


Aaaa snídaně! Nej hotdog za tenhle rok až jsem koukala jak je levný! 


Fresh musí být. Večer i s vodkou. 


Francouzská palačinka mi stačí jen s nutellou. 


DJ šapitó. 


Bylo to zadarmo, takže když jsem procházela zpět, tak tam zbyly asi 3 časáky. 


Ne, kokosová voda ne. Ani ten alkohol tomu nepomohl. 


Sobotu startovala Criminal colection je to typická pop-punková, anglicky zpívající kapela a dál už nebudu mluvit, protože bych musela být zlá a kdo je na to zvědavej že? To samé bych mohla říct i o Gang ala Basta (už ten název je blbej až za roh). To vyjadřování zpěvačky k divákům... mě by vážně zajímalo jestli se tomu vážně zasmál? Nebo aspoň reagoval? Dalo se na to reagovat? Přestávám ty otázky zvládat.
Ten chlapík z Cocoman & Solid Vibes má podobné názory na žití jako já, hlavně to s tou karmou. Líbí se mi, že má co říct k všeobecné společenské situaci a že si nejede jen svoje, ale zajímá se a snaží se, aby se i ostatní zajímali, což je dnes strašně důležitý! Btw zpěvačku jsem skoro neslyšela.


Kam vlezu, tam jsou Zrní. Začínali jak předskokani a myslím, že hodně brzy pojedou vlastní šňůru s vlastními předskokany. A tak se to dělá!
Pokud by vás zajímalo jak vypadá klasická americká rock show, tak si někdy zajděte na Wayward Caines. Kouzelné bylo, jak basák si vyměnil svůj klobouk s kloboukem jedné fanynky.
Dlouho jsem se vyhýbala kapele Fast Food Orchestra, protože jich je moc a styl jejich oblíkání mi připomíná Divokej Bill (tfuj). Jenže když máte na festu jen jednu stage, tak si to poslechnete a když se ně podíváte, tak zjistíte, že všichni na něco umí hrát a je to skvělá preshow pro Skyline! Jak jsem už psala v článku o Grapeu, tak to píšu i teď. Mají super show! Popřáli zvukařovi k narozeninám bohémkou, kterou poslali po divácích. Znamení, že doputovala v allrightu byla tma. Byla tma. Jo a Jacob vylezl nahoru na stage a natočil si náš výskok, což se mu na Grapeu moc nepovedlo, jak zkonstatovala Marka.
Zpěvačka United Flavour je super divoká a strašně se mi líbí, jak zvládá tančit a zároveň zpívat. Sakra to musí být fyzička! Doporučuji si poslechnout Attitude.
Kapela Dreadzone není kapela co potřebuji vidět znovu, ale samozřejmě nějakou energii zanechali.
Na Parov Stelar Band jsem dušu nechala. Ani nevím co se okolo mě pořádně dělo. Hráli teda jen osvědčené hity, ale zase tím jejich stylem, který nevyzradím, abyste taky někdy zašli na živáka. Já je viděla po třetí a pořád je mi málo! Hráli hodně staré věci, ale z nové desky nám předvedli Clap Your Hands, do které jsem se zamilovala už když vyšla a jen jsem se tenkrát modlila ať jí na RfCh zahrají na živo a ono jo!


S tímto pánkem jsem si dost dlouho povídala o různých fesťácích a rovnou ho pasovala, jako nejstylovějšího muže co jsem na festivalu!


A ohňstroj dostla Vroutek k 15 narozeninám. Akorát mi bylo líto těch psů. Nechcem být zlá, ale na festy by je neměli pouštět, stejně z toho nic nemají a myslím, že jim to akorát způsobuje stres.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe