Café Atlas

úterý, října 07, 2014Do Café Atlas na Žerotínově náměstí v Brně jsem vždy chodila spíš na ty kulturní akce. Donedávna jsem netušila, že tam podávají i výborné jídlo. Myslím, že spousta lidí má Atlas zafixován jako kavárnu s večerními akcemi a to je škoda, protože jejich snídaně stojí za zmínku.

DĚKUJU ZA PODPORU NA / THANKS FOR SUPPORT FACEBOOK INSTAGRAM TUMBRL BLOGOVIN ASK
 Na poprvé jsem si dala jejich vyhlášenou Arabskou snídani, která se skládá z hummusu, fíků, oliv, pita chleba a jiné zeleniny. Hummus bývá posypán kořením Zattar a zakápnutý olivovým olejem. Je jasné, že se k němu chuťově hodila jak ta pita, tak ta zelenina, ale musíte si dát kombo sladkého fíku/pity/hummusu anebo slané olivy/pity/hummusu. To je úplně jiná dimenze všeho, co jste do teď jedli a i když vám to možná na první pohled bude připadat zvláštní, určitě to zkuste.
 Na pití jsem si vybrala kávu připravovanou přes V60 a malinovo-zázvorovou limonádu. Káva byla malinko kyselá, přitom co já vím, tak V60 je jemná ranní káva, která má spíš pohladit na jazyku. Na foursquare všichni pěli na malinovo-zázvorovou limonádu ódy a jelikož miluju maliny v jakékoliv formě nezbývalo mi, než ji zkusit. Zázvor zrovna moc nemusím, ale myslela jsem si, že moje milované maliny jeho chuť přebijí, ale nestalo se, a proto mi přišla limonáda mírně trpká.
 Čerstvou vodu z kohoutku tu dostanete automaticky po příchodu. Ne až s kávou nebo jak někde vůbec.  


 Na fan pageu kavárny skoro každý den vídávám fotky úplně božích dortů a zákusků, ale za mé návštěvy to vypadalo takto. Na víc to creme brulee nebylo ještě hodno podávání. 


 Snídaňové menu mají opravdu bohaté a podávané až do 16:00, takže vás o ní připraví jen pořádný hangover. Připravují i obědy inspirované světovou kuchyní nebo různé svačiny vše v duchu zdravé výživy.


 Mám ráda, když kavárna je umístěna tak, že máte při konzumaci pěkný výhled ven, který v Atlase, kde dominují obrovská okna, je zaručen.


 Skleničky s plameňáky mají jen v Atlase a podle mě je to takové pěkné poznávací znamení. Podává se v nich už zmiňovaná čerstvá voda, která je vám buď automaticky přinesena nebo při nějakých večerních akcích připravena na baru k volnému odběru.


 Střed stolů zdobí tito vojáčci. Padlí.
 Největší stůl je rozdělen průhledným sklem, abyste měli soukromí.
 Baví mě tyto nápady.


 Jak je vidět, zeleninu berou přímo od farmářů. Na jejich stránkách jsem se dočetla, že nějakým úplně spešl způsobem. No musíte se podívat sami a třeba se i stát fanoušky. Tadyk.


 Další zajímavost v kavárně je jejich tapetování. Tolik obrázků pohromadě jen tak někde nevidíte a žádný z nich se znovu neopakuje a jestli ano, tak dejte vědět. Jo tímto způsobem jsou zdobené i lustry.


 Café Atlas vám s klidem na duši doporučím. Přes den je to klidná kavárna s totálně pohodovou obsluhou a večer tam můžete zažít super jízdu. 

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe