10 důvodů proč miluji léto

středa, července 13, 2016


Léto je v plném proudu a já si ho snad poprvé v životě užívám víc než kdy před tím. Bývávala jsem ten typ člověka co nesnášel a nadával na teplo. Vždy jsem se skoro celé léto těšila na podzim Bože...

Vzhledem k tomu, že nyní žiji v Anglii, kde se počasí mění z hodiny na hodinu se můj názor radikálně změnil. Já která ty tropické teploty vždy protrpěla si nyní užívám každý den tohoto počasí. Taky jsem vždy byla pokud možno zalezlá doma. Teď jsem venku co nejdéle můžu a klidně sama. Chodím si různě sednout s knihou, po památkách, objevuji nová místa v Brně a nejen tam, zkouším všechny možné zmrzliny a ledové kávy. Vážně si užívám všeho co tohle počasí přináší.

Dnešní článek je věnovaný všem škarohlídům na léto, jakým jsem ještě před rokem byla já. Asi jsem si díky Anglii začala více vážit toho co tady v Česku máme. Taky se mi zdá, že jsem od příjezdu ještě nerozmrzla haha. Zkrátka začala jsem mít ráda léto a Vám jsem sepsala důvody proč.

1. Teplo, o kterém jsem již mluvila v úvodu tohoto článku. Hlavní výhodou tohoto počasí je to, že jste v mžiku oblečení. Nemusíte se starat zda-li bude chladno na večer, protože nebude nebo mně aspoň nebývá, možná jsem otužená z Anglie haha. Ne. Jen prosím všichni používejte antiperspiranty už jen kvůli lidem okolo Vás.2. Šaty můžete nosit všechny šaty co máte ve skříni a nikdo na Vás nebude koukat jako na trotla, že máte na sobě šaty. Já jich mám asi 15 a neustále svou sbírku rozšiřuji. Nerada nosím kalhoty nebo šortky. Dokonce i v zimě raději obléknu šaty a nebojím se kombinace lehkých, letních šatů s drsným materiálem zimních punčošek. Jenom mě v zimě otravují ty udivené pohledy, ale teď se bavíme o létě Báro!3. Koupačky to je přeci letní kratochvíle číslo jedna! Dokonce jsem si asi po 5 letech koupila nové plavky, kvůli tomuhle létu. Jsou jednodílné, černé s bílými puntíky v horní části #absolutněnej velmi jsem změnila styl oblékání, takže bych bikiny už neoblékla, i kdybych na to měla postavu. Jako dítě jsem si pobyt u vody strašně užívala. Dodnes vzpomínám jak jsme s kamarády blbli nebo jak jsme před pár lety..... blbli..... pozdě v noci...... v bazénu......, který patřil Hornbachu. Hlavně pššt.

4. Dlouhé dny miluji a vždy jsem milovala dlouhé vysedávání někde na terase s kamarádkou. Až do tmy klidně, která přichází až po 22:00 yey.5. Bouřky možná jsem divná, ale nemám strach z bouřek. Líbí se mi když hřmí a blýská se a taky ta vůně po ní.

6. Zmrzlina pro mne zmrzlina není jen letní záležitost spíš celoroční, ale dám ji do seznamu důvodů, protože v létě je přeci jen nabídka mnohem širší. Taky mám radost, že se u nás v Česku rozšířil frozen yoghurt což je pro mně top zmrzka.7. Prázdniny snad každý má léto spojené s volnem. I já jsem tu na dovolené a jsem si jistá, že lepší dobu jsem si vybrat nemohla. Takže další důvod proč mít rád léto je, že máte minimálně týden volno.

8. Ovoce mluvím o ovoci, které za celý rok koupíte maximálně mražené nebo předražené. Jsem fanoušek kupování sezónního ovoce a zeleniny. Já nakupuji na "zelňáku" a mám pro Vás i tip. Pokud tam nakupujete, protože chcete podpořit české farmáře, tak běžte k těm co jsou dole a od dola po okrajích, tak do půlky cca. Ti ostatní jsou překupníci, což znamená, že Vám prodávají to co koupíte v supermarketu za větší cenu. Nebojte mám to přímo od zdroje, páč jsem tam pečená vařená.9. Chození bosky a nošení sandálů. Teď nemyslím ty super ošklivé, ale různě barevné, pohodlné snadno kombinovatelné. Já jsem si už oblíbila trend birkenstock, tohle léto už nejsou moc v kurzu přesto se jich nevzdávám a budu je nosit dokud se nerozpadnou. Na druhou stranu bych nemohla na sebe vzít "žabky" a vždy trpím, když je vidím na někom v městě. Prosím Vás "žabky" maximálně na pláž nebo prostě k vodě!10. Festivaly hudební, filmové všechny stojí za návštěvu! Pravdou je, že já už byla na tolika festivalech, že už mi všechny splynuli. Dokonce jsem zapomněla, že jsem Prodigy viděla před pár lety na Rock for People. Trapas co? Každopádně pokud máte možnost jet na festival jeďte a užijte si ho. Já vždy trochu (hodně) ohrnovala nos nad festivaly, kde je line-up složený z českých kapel, ale my v Česku máme skvělé kapely, takže si ně zajděte a podpořte je zaslouží si to.


You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe