Princezno, nežiješ v pohádce

sobota, srpna 06, 2016

Tohle je velmi stará událost. Už to budou dobré 2 roky jak je stará, ale já jsem se k tomu tenkrát nevyjádřila a taky bych ten svůj názor na ni chtěla mít na blogu. Jde o Ektora aka českého rapera. Já si nejsem úplně jistá jestli se to co čeští rapeři předvádějí dá nazývat rapem, ale tak budiž. Já jsem kvůli tomuto článku zhlédla a přečetla spoustu materiálů. Nemyslím si o sobě, že jsem člověk, který na ostatní umí jen nadávat, ale v životě jsou situace, které mne vytáčejí. Hloupost Ektora mně však vytáčí nejvíc. Já jsem se o tomhle člověkovi dozvěděla jen díky DJ Wich, kterýho já naprosto respektuju. Udělali spolu album Detektor... Já jsem tu desku slyšela. Je pravda, že jsem jí nedokázala vnímat, kvůli trapnejm a nesmyslnejm textům, ale jeden ehm "track" si získal moji pozornost. Borec se tam začne litovat, jak chtěl mít normální rodinu, a jak kamarádům záviděl, že mají skvělej život blah blah blah. To by ani nebylo nic tak špatnýho, ale když něco takového začne ehm "rapovat" někdo, kdo si hraje na takového drsňáka, tak by člověk nejradši šel a pěkně se podříz. Možná je to taky tím, že já jsem absolutně alergická na tyhle namachrovaný týpky, pro který vyrůstání v chudobě je ctnost a nadávání na všechno a na všechny je hrdinství anebo prostě nechápu "tvrdej českej rap". Znám jednoho ehm "rapera" z Brna jmenuje se Tafrob to je úplně stejný ubožák jak ten Ektor. Takový to "hey křivě se na mě podíváš a rozkopnu ti ksicht!" a pak v srdceryvým tracku "chtěl jsem být synem pro otca, chtěl jsem být synem pro matku, chtěl jsem jen cítit tu lásku co jsem nikdy nepoznal". Ten track jsem slyšela poprvé a naposled (na štěstí) v deváté třídě. Pouštěla mi ho kamoška a já vám přísahám, že mi z toho bylo normálně na blití a ona na mě pak "nechtělo se to z toho úplně brečet?" a já "ech?!". No a po pár letech tu samou krávovinu udělá i ten drsňáček Ektor. Tu desku jsem tenkrát chtěla slyšet, jen kvůli Wichovi, ale co já tam v těch textech slyšela za hovna. A tímhle přátelé trpí skoro celá česká hip-hopová scéna. My nemáme rapery, my máme jen tady ty rádoby drsňáky.

Ale tak ať si dělá každý co chce že? Tady je ale průser to jak tihleti ovlivňují své fanoušky. Ta holka, která mi tenkrát pouštěla toho drsňáka s citlivou duší si tenkrát neuvědomila, že je to v lepším případě tah na nevyrovnaný puberťačky, ale že její vzor je hloupá pologramotná troska, co se omylem dostala ke slávě. Ektor a Tafrob reprezentují své publikum, které se skládá většinou z puberťáků, kterým samozřejmě nikdo nerozumí a kteří, když budou dost sprostí, budou kouřit, chlastat a všechno jim bude u prdele, tak dobijou svět jak nic, protože Ektor a Tafrob taky nedodělali ani účiliště. Mimochodem tu holku občas potkám a nevšimla jsem si žádného vývoje. Je to stále ta naivní atenttion whore, ke které se raději ani nehlásíte a nejraději byste se za ní trapností propadli do země. Ale kamarádka aspoň nevydává videa...


Tady krásně vidíme vliv od Ektora. V originále chudej drsňák z ulice napravuje zkaženou bohatou holku. Stay někdo má nakoukaný kolumbijský telenovely. A tady mařeny chtěly upoutat pozornost vzaly rým od upřímnýho českýho rapera co nám mladejm mluví z duše a ztrapnily se do konce života. Tak takové fanoušky mít, tak si zjitsím kdy jede vlak a skáču pod něj. Další průser je , že kamarádka sice nevydává videa, ale taky z toho nevyrostla a to je to co mě děsí.

btw Když nebudete produkovat kraviny, tak z vás nebudou mít lidi prdel a to se vyplatí, takže neposlouchjte Ektora!Další věc co mě na těch našich drsńácích otravuje je, že oni nemají žádný respekt k lidem Dál mi vadí, že se strašně často protiřečí. A teď už se dostanu k tomu o čem jsem mluvila na začátku. Ektor měl před pár lety průser, že prý zmlátil nějakou slečnu před klubem. Do teď nevím co je na tom pravdy, ale jeho vyjádření mě přesvědčilo, že tento člověk není hodný žádného respektu. Video jsem našla jen tady link a nejde mi bohužel stáhnout.
Dokoukali jste?
O.K.
Ektor se dle mého názoru té holky nemusel ani dotknout. On mohl jí odstrčit, poslat jí do háje, konc konců i kdyby začal utíkat, tak by to furt bylo lepší než jí dát "jen pohlavek". Pardón ale co to je "jen pohlavek"??? Dobře ta dívčina nejspíš byla opilá a otravná, ale i tak nevidím důvod se jí dotýkat. Když už tak bych jí klidně nechala rovnou vyvést (a že já osobně už jsem pár lidí vyvést nechala), ale rozhodně bych nebyla debil, uvědomila si své postavení, jaký mám vliv na lidi a nemlátila bych nějakou máňu na veřejnosti a pak to svalovat na "dostala jen pohlavek". Deset tisíc sprostých slov okolo a trapná angličtina. No neříkám nic.  
Ektor za poslední dobu akorát dělá nějaký festival, na který na facebooku dělá promo víc jak měsíc. Stejně ho nevyprodal což je opravdu překvapující a smutné. Ne! Jinak se chystají velký věci okaaay. Chlapec se naučil 5 slov anglicky, tak je všude cpe. 

Jestli byste si chtěli poslechnout slušnej českej rap a my umíme slušnej českej rap (slušnej chápej jako dobrej), tak mám pro vás tipy v následujících videích.
Co vy si myslíte o české ejkejej rap scéně?You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe