Byla jsem u Lochness jezera

úterý, listopadu 08, 2016

Tak to je paráda ztratila jsem paměťovku na které jsem měla pár fotek z Anglie a spoustu fotek ze Skotska. Tak bohužel budu muset pracovat s těmi co mám na mobilu a tabletu. Wow je to teprv týden zpět co jsem byla u jezera Lochness. Moje poslední pracovní místo bylo jen necelé dvě hodiny cesty od něj takže jsme tam s kamarádkou vyrazily. Bohužel počasí nám nepřálo, ale i tak jsme to zvládly a já vám popíši celý výlet, abyste věděli do čeho jdete pokud tam vyrazíte.


Jak jsem už na začátku zmínila jely jsme tam asi hodinu z Aviemore a potom další 3/4 hodiny z Inverness. Cesta tam vede pouze po asfaltu, takže pokud trpíte nevolností při jízdě, tak si přibalte Kinedryl, protože na mne byla i ta krátká doba moc (často se zabočuje). Už cesta byla nádherná! V okolí jezera leží malé vesničky s krásnými domy, cesty osvětlují starobylé lampy a všude na loukách se pasou krávy, koně, ovce, dokonce i buvoli. Vzhledem k tomu, že pršelo viděla jsem i shluky oveček, jak se schovávají pod stromy. Bylo to tak roztomilé bohužel jsem to viděla za cesty autobusem tudíž jsem nestihla hned tak narychlo pořídit fotku. Pokud byste to nějakou náhodou tedy brali přes Inverness nebo snad z Aviemore, tak cesta vláčkem do Inverness stojí 14 liber a autobus k jezeru vás bude stát 10 liber. Jo a autobusy z Inverness jezdí každé 4 hodiny.Autobus staví na několika místech v blízkosti jezera. My jsme vystupovaly u hradu Urquhart, na místě které leží skoro pod horami. Hrad je kousíček od zastávky takže pokladnu jsme také neměly problém najít. Vstup na hrad plus zhlédnutí filmu o jeho historii nás stálo 8,50 liber. Hrad svého času sloužil anglickému králi a odehrály se blízko něj bitvy o Skotsko. Já nevím já na tu středověkou historii moc nejsem. Však si to info můžete vygooglovat zda-li by vás to zajímalo. Film trval asi 15 minut pak už si šel každý po svém. Z hradu je dnes ruina s udržovaným trávníkem. I když to možná nevypadá je opravdu rozlehlý a prohlídka každé části plus focení každé části vám zabere asi hodinu. Musím říct že nechápu jak tenkrát mohli chodit po tak úzkých, vysokých, točitých schodech. To bylo peklo lézt po nich nahoru, ale ještě větší peklo bylo lézt po nich dolů. Každopádně okolní příroda byla nádherná i když pršelo. Mně ani nevadí když prší vezmu deštník nebo pláštěnku a hotovo.Vedle malého kinosálu je obchod se suvenýry a bistro. Samozřejmě jsme nejdřív zamířily do bistra. Dala jsem si pečené brambory s majonézou a kečupem protože hořčice (myslím takovou tu jejich složenou jen z hořčičných semínek, žádná známka krémovitosti) či majonéze s křenem není nic pro mně. Pila jsem k tomu zelený čaj s jasmínem a později jsem si dala i mrkvový dort. Kamarádka má muffin s lesním ovocem a kávu. Vždy mne velmi mrzí, když narazím na prodavačku, co má zrovna špatnou náladu. Jsem typ člověka který má rád milé zacházení při nakupování a klidně ať je ta milost falešná, ale ať tam je. Ono to hodně kazí dojem, když vám někdo dává pocit, že ho obtěžujete tím, že u něj nakupujete. No bohužel nikde jinde než zrovna tam si jídlo či něco k pití nedáte a slečně je to beztak jasné. Naopak pán v obchodě se suvenýry na mne udělal lepší dojem. Kromě jiných kravin jsem si kupovala i pohledy a on mi při nákupu nabídl i známky a když jsem mu řekla že budu doma dřív než ty pohledy, tak se tomu s pochopením zasmál. Prostě fajn týpek.


Na Lochnessku bych se ráda vrátila v lepším počasí, aby mělo cenu využít okružní plavby, která funguje skoro celý rok. Velmi se mi výlet líbil. Bylo milé poslouchat lidi hlavně teda ty důchodového věku, ale dobře nejen ty, jak směrem k jezeru křičí: "Nessie? Nessie, where are you?".
pozn. Nessie je jméno monstra podle legendy žijícího v jezeře
překlad: Nessie? Nessie, kde jsi?Byli jste tam někdy nebo podívali byste se tam?

Budova, kde je bistro, kinosál, obchod se suvenýry a mal galerie.

You Might Also Like

2 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe