Já a Justin Bieber

úterý, listopadu 15, 2016

Pamatuji si jak to začalo. Poslouchala jsem nějaké hity od Justina Timberlakea a u toho mi Youtube nabídl i akustickou verzi od nějakýho kluka v kšiltovce a já jsem to tenkrát obdivovala. Pár měsíců po té všemi rádii a hudebními stanicemi zní hit, kde se v refrénu opakuje "baby, baby, baby ohh" zněl všude a hlavně byl všude parodovaný a některé ty parodie byly super. Já jsem ten klip a vlastně ani ten song v životě neviděla ani neslyšela celý a nehodlám na tom nic měnit. Co si ale jistojistě pamatuju je, že jsem si poprvé v zivote všimla, že když někdo opravdu zarputile dělá to co ho baví může ve svém oboru něco neuvěřitelnýho dokázat. Jednu věc si z té doby pamatuji také a to byla neopodstatněná nenávist k tomu klukovi. Však kolik mu tenkrát bylo? 12 nebo 14? Co mohl komu udělat? Nevím, ale jedna Máňa ze střední si ho neustále brala do huby, jak kdyby jí těch 50kg navíc mělo díky tomu zmizet. Upřímně jsem Justina neřešila. Tenkrát pro mně byl pop odpad a jediná dobrá muzika pocházela z dílny indie rockových muzikantů. Ano, ano klidně si pomyslete blbka Barča, budu s vámi za jedno. V každém případě jsem ale necítila jakoukoliv nenávist k tomu klukovi. Proč? Protože je slavný, bohatý a úspěšný? Ne, díky prostě jsem ho neřešila, jeho hudba se mi nelíbila a tím to pro mě končilo. Nevěděla jsem ani s kým chodí, to jsem se dozvěděla až od kamarádky co ho strašně nenávidí.

V té době jsem hodně poslouchala underground. Dneska už ten pojem vidím dost trapně, ale žádné jiné slovo mě zrovna nenapadá pro obecné pojmenování toho co jsem poslouchala. Dostala jsem se tak k DJ jménem Skrillex, no a samozřejmě to bylo před tím než ho poslouchali všichni a než ho pozvali na Rock for People, kde jsem ho viděla naživo. Jo dobře to už se chlubím, ale noaco. Každopádně Skrillex se po několika letech na scéně spojil s jiným mým oblíbeným DJ Diplem a vytvořili spolu projekt Jack Ü. Na té desce hostuje právě Justin Bieber. Nebudu předstírat, že jsem nebyla v šoku, ale když jsem slyšela "where are ü now", tak jsem měla dost. Do teď je to pro mně jeden z nejlepších songů co znám a myslím, že jsem vám ho sem už dávala, ale opakování je matka moudrosti.


Jak jsem říkala, když jsem ten song slyšela okamžitě to byla moje top strop deska na spotify, ale zajímalo mně co Justin. Co se to stalo, že si ho tam vybrali. Jasně kvůli views. Blbost! Řeknu vám proč. Justinovo poslední album Purpose je taky top strop deska! Podle mně se tou deskou zařadil mezi skvělé hudebníky a upřímně jsem moc nevěřila, že se mu to někdy povede. Spíš jsem mu zvěstovala něco ve stylu "strmý pád hvězdy hudebního nebe díky drogám a alkoholu". No nemůžete se mi divit, dostalo se ke mně, že fanouškům naplival do obličeje, když se s ním chtěli vyfotit, což mě od něj dost mrzí a doufám že to není pravda. Díky Purpose jsem začala poslouchat i jiné hudebníky, kterým hrají klipy na MTv a víte že všechno není taková hrůza, jak jsem si na střední zarputile myslela? Jsem ráda, že jsem změnila názor na populární hudbu. Co dělá Justin v soukromí je mi nadále jedno, ale už teď se těším na jeho další desku.V sobotu byl v Praze. Dost mě bolí, že jsem si nepošéfovala lístky, ale bylo to tím, že už od oznámení koncertu je na události rej nenávisti a od koho? Od metalistů a podobných zakomplexovaných kreatur. No prostě jsem nevěřila, že v Česku se jeho koncert vyprodá, ale já ho uvidím v jiné zemi, to vím.

Ještě bych si dovolila vzkaz pro jeho odpůrce: Tím, že ho urazíte nezískáte zástupy obdivovatelek (obdivovatelů) a miliony na účet. To všechno zůstane Justinovi.


You Might Also Like

8 komentářů

 1. Skvelý článok, ja som veľmi Justina nemala rada ale z posledného albumu sa mi pesničky veľmi páčia:)

  Saja Frey blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no jak říkám, poslední albm se opravdu povedlo a děkuji za pochvalu =)

   Vymazat
 2. Taky mě mrzí, že jsem na ten koncert nešla.

  OdpovědětVymazat
 3. Justina rada počúvam, ale nepatrím k nejakým veľkým fanúšičkám, ktoré z neho dopadávajú. Naopak však nie som ani nejakým hejterom, ktorých nepochopím...
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 4. Já nejsem ani milovník, ani hater Biebra, určitě se někdy dostaneš na koncert. :)

  Velká vánoční soutěž | Lifestyle and beauty

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe