Moje Vánoční dekorace

neděle, listopadu 27, 2016

Krásnou adventní neděli vám přeji. Pokud sledujete můj instagram link, tak víte, že jsem tento týden byla navštívit dvě události spojené s rozsvěcováním Vánočního stromečku. Jestli vás takové akce baví, tak 1. 12. se bude konat ještě jedno rozsvěcování a to na SNP na Lesné v Brně. V dnešním článku vám ale ukážu co vytváří vánoční  atmosféru u mě doma. Velmi ráda dekorace vymýšlím a vyrábím. Ještě nejsem zdaleka u konce a tak můžete čekat pokračování tohoto článku. Tentokrát si ukážeme ty, které lehce vyrobit či sehnat skoro zadarmo.

Ta malůvka a přání co vidíte v  pozadí je památka na to, že jsem koupila dárek k vánocům pro nějakého kluka z Dětského domova Klokánek a tak mi to tady dělá radost. Píšu o tom, protože by to mohlo někoho inspirovat, takže pokud něco takového chcete taky udělat, tak si zajeďte do Olympie v Brně (jinak nevím, kde všude tato akce probíhá).Vánoční růže

Aspoň si myslím, že se tato květina nazývá Vánoční růže, možná jsem někde viděla i Vánoční hvězda. Pamatuji si, jak jsem ji jako děcko dostala od tety k svátku, protože Barborky jsou v prosinci, kdy tyto růže kvetou nebo přesněji řečeno se zabarvují. Já jsem tu svoji sehnala v Albertu jen za 39kč, ale víc jak stovku za ni nikde nedáte. Pokud ji máte doma už z minulého roku, tak ji dejte alespoň 8 týdnů před adventem do tmavé místnosti a uchovávejte ji tam. Samozřejmě zalévejte, ale spíše po tmě, této rostlině stačí málo a proces růstu květu je v háji. To mi poradila jedna profesorka z Masarikovy university, která učí na přírodovědecké fakultě a ta o tom něco ví no ne?


Adventní věnec

Ten si kde kdo vyrábí. Já to chápu, taky jsem je vždycky vyráběla, když jsem ještě bydlela s mámou, tak na to byly pomůcky a všechno. Tento rok jsem si ale koupila věnec v Kauflandu jen za stovku a dokoupila si k němu svíčky. Mě se ten můj líbí je takový skladný, ani velký, ani malý a hlavně není přeplácaný.


Svíčky

Přesně o těchto svíčkách jsem psala už v tomto článku link. Jenže ony vážně krásně voní, takže jsem si koupila další a určitě si zajdu ještě pro pár dalších. Nic nepřipomíná vůni vánoc jako oříšky, čokoláda, mandarinky a jehličí. Tyhle svíčky sice voní jen po prvních jmenovaných, ale rozhodně stojí za to.


Zdobené jehličí

Vůbec jsem nevěděla, jak tyto výtvory mám pojmenovat, tak mi kdyžtak v komentářích poraďte. My jsme to doma vždycky měli v kuchyni. Teď o víkendu jsem prodávala Vídeňský punč a přišel tam týpek, že prej jestli nechcem odřezky větviček, že prej krásně voní a tak. Okamžitě jsem nadšeně souhlasila a doma si vyrobila tyto dekorace. Upřímně jsem to měla dávno v plánu, ale nečekala jsem, že se k tomu jehličí dostanu zadarmo. Opravdu mi to doma krásně voní a ještě mi zbylo pro mámu a babičku.Vsadím se, že každý z vás si to doma vánočně dekoruje. Pochlubte se mi jak, jsem zvědavá a ráda se inspiruji.

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Jej vianocna vyzdoba, to ja budem robit asi den pred Vianocami doma...ale tak do bytu v Ba si mozno aspon kupim vianocnu ruzu, aby som mala aspon nejaku predstavu bliziacich sa sviatkov :)

  OdpovědětVymazat
 2. U tebe to musí tak krásně vonět po jehličí. ♥
  U nás se na výzdobu vrhá sama mamka, na bytě se spolubydlícími to asi zase tak moc hrotit nebudeme, hádám, že budeme zabořené v učení. :D
  Hezké předvánoční období, přeji.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné :) Taky už jsem začala pomaličku s výzdobou. Vánoční svíčky, svícny, větvička na dveřích, světýlka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. svícny do oken mi chybí, ale jinak jsem vybavená =)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe