Byla jsem v Edinburghu

čtvrtek, prosince 01, 2016

Koncem října jsme s kamarádkou navštívily krásný Edinburgh a já bych vám dnes chtěla ukázat co jsme tam viděly. Jestli byste měli navštívit jen jedno město ve Skotsku, tak je to právě Edinburgh. No znáte takovej ten pocit, když upravíte několik fotek, který jsou fakt dobrý a ve chvíli, kdy je chcete upravit tak nemůžete protože jste je pravděpodobně smazali? Ne? Chápu takový kretén jsem jenom já. No tak se nezlobte za iPhone kvalitu fotek, ale o tom Edinburghu jsem vám vážně chtěla něco napsat. S kamarádkou jsme výlet pojaly stylem "kam nás srdce povede" haha. Narazily jsme na kavárnu s perskými kočičkami, byly jsme v muzeu umění. Taky jsme byly ve skotském muzeu vědy, kde podle mě byly fakt skvělý věci. Busty řeckých a římských vládců, lebky dinosaurů, houte couture šaty třeba i od Comme des Garcons nebo svatebnní šaty Liz Taylor. Taky tam byl absolutně nejlepší orloj jaký jsem kdy viděla a to jsem si myslela, že ten pražský je jediný funkční a úžasný. Můžete si tam zahrát různý interaktivní hry, prostě si tam leccos zkusíte jo a samozřejmě zadarmo. 

Edinburgh má mnoho krásných uliček, takže na procházky je ideální a to i v noci. Právě na večer jsme byly na nějaké prohlídce co nám byla doporučena. No já vám ji nemůžu doporučit! Bylo nám od té známé řečeno, že jde o podzemní město, na který byl postaven současný Edin. Na prohlídce jsme zjistily, že to byla jakási ulička pro tehdejší chátru (ber to s rezervou moralisto) a že byla zazděna, kvůli šířícímu se moru. Bylo to tam hnusný, špinavý, nudný, bylo tam vedro jak kráva a klidně bych bez toho "zážitku" dokázala žít. Já jsem pak chtěla jít ještě na živý koncert do "Smallest bar in the world", ale kamarádka už je na to moc stará, tak jsme šly na hotel... Kdyby jste tam jeli se společností co není moc stará na kulturní zážitky a zašli si tam na jedno plus poslech, tak mi dejte vědět jaký to tam bylo. Já věřím, že úžasný!

Pokud máte pěkné výhledy na celé město rozhodně si zajděte k National Monument of Scotland. Lidi se tam schází popít, pokecat my jsme si tam taky jedno daly. Kromě monumentu, tam najdete i hvězdárnu a nejvyšší budovu v Edinu. Je od tam vidět na moře. My jsme tam přišly za stmívání, takže jsme viděly město i ve tmě osvětlené různými pouličními světly, jaká to byla nádhera jste mohly vidět na mém instagramu. Jako poslední tip mám pro vás Edinburský hrad. Nebudete mít problém ho najít je vidět z každého koutu města. Vstup stojí necelých 17 liber a během půl hodiny jste venku. Vydejte se po Princess street gardens furt dolů a dostanete se kraj řeky, přejdete most a budete v centru města. Ty zahrady vás zavedou přímo na nákupní ulici a zmiňovanému muzeu umění, kam se vydáte je jen na vás. My jsme byly všude.


You Might Also Like

6 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe