Recept: Jablečný závin

neděle, ledna 08, 2017

Je tady neděle a k neděli patří moučník no ne? Asi si říkáte, proč sem dávám recept na tak obyčejnou buchtu jako je jablečný závin. Kdybyste ale věděli jak dopadly mé první záviny, tak byste pochopili. Víte já vám v rámci tohoto postu chci dát pár tipů, který jsem si díky babčám, o který jsem se starala osvojila. Ta práce mimo jiné zefektivnila moje kuchařské dovednosti. Ještě vám napíšu jak jsem dělala závin původně. Jablka jsem strouhala a závin rolovala. Kravina. Co jsem si myslela? Navíc to těsto je vevnitř hnusné, jak se nemá šanci propéct. Jablka mi vytekli na celý pekáč, těsto popraskané. Naštěstí jsem ten typ člověka co si nechá poradit. Naštěstí jsem ten typ člověka, co se o své tipy umí podělit. Tak pokud máte chuť na skvělej závin, co vám pochválí celá hospoda, tak tady je recept.


Takže co na můj epes rádes závin budeme potřebovat? Kupte si:
1 chlazené listové srolované těsto
3 jablka
mletá skořice
mletý cukr
sultánky
máslo

Já si do nádob s cukry vždy dávám jeden celý vanilkový lusk. Tento tip mám z D testu, protože v kupovaném vanilkovém cukru prý není žádná vanilka a tohle je lepší způsob jak získat vanilkový cukr. Stejně, na  nic jiného než na pečení cukry nepoužívám. To je jen takový btw tip.

Nejdřív si jablíčka nakrájejte na plátky. Nestrouhejte je! Nakrájejte je! Můžete i oloupat, na to já jsem líná. Po tom vyndejte listové těsto a dejte ho na plech. Nechte ho na to pečícím obalu, ze kterýho ho vyrolujete. Posypte skořicí a cukrem celou plochu těsta, nandejte tam jabka a sultánky a opět zasypte skořicí a cukrem. Snažte se jablka i sultánky dávat na střed a končete s nimi asi 3cm od konce užší strany. Po té závin začneme skládat. Nerolujte ho! Skládejte ho! Potom už jen "zadělejte" těch pár cenťáků co jste tam nechali. Nebojte vyjde vám to a navíc tam nebudete mít hluchý místo. Nechte si rozpustit tak 30g másla +/- a vmíchejte do něj cukr a tuto směs namažte na závin. Dle potřeby i během pečení. Já vím, že spousta lidí maže rozšlehaným vajíčkem, ale to vám neudělá tak dokonalou, karamelizovanou krustu. Nebojte těsto se vám neotevře. Pečte do zlatova na 150°C.Jakože ano mám tam jako pozadí nehotovej adventní věnec místo jablíček a skořicové kůry, ale hlavně že tu mám super recept. Víte jak.

You Might Also Like

4 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe