Blogerky a festivaly

středa, července 12, 2017

Je tady léto, prázdniny, festivalová sezóna a české blogeríny nějak naznaly, že  festivalový look může být jakýkoli outfit, ktrerý nese název "festivalový look". Víte já než jsem se odstěhovala do uk, tak jsem stihla klidně 8 festivalů za sezónu, takže celkem festivalová špína. Tím pádem mě strašně triggerují ty ehm looky od všech českých módních blogerín, teda ony nejsou módní ony jsou samozřejmě lifestylové, ale víte jak to myslím ne? Na víc vždy v článečku se dozvíte, jak se chystají na svůj první fesťák a jak je inspirovala Coachella, na kterou by se nejradši vydaly, protože je to jedinej fesťák, kde znají aspoň dva interprety. Já bych vám dnes ráda dala pár tipů, které jsem si za tu dobu co jezdím na fesťáky získala. Povím vám co potřebujete vzít a co nepotřebujete vzít a hlavně, jak je to s těma outfitama.

*článek je doplněný starýma fotkama z fesťáků, které jsem kdysi fotila, protože tématičtější fotky nemám


Pojďme se hned na úvod dohodnout, abyste nebraly na fesťák obrovskej kufr. Není nic trapnějšího, než když se snažíte dvoupatrovej kufr narvat do stanu. Pak je ještě dost trapný svádět svoji debilitu na to, že chcete být každej den jiná.

Festivaly se konají v létě, možná si říkáte "díky Barb, to jsme nevěděly", ale nechte mě to dopsat. Vzhledem k tomu, že se konají v létě, tak to láká vzít si nějaké ty šaty. Jenže když si vezmete normálně krátký, tak je to o strach, že vám bude ňáká lopata během koncertu sahat pod sukni a kam chceš utéct v kotli? Z tohoto důvodu já si nikdy nevzala na festival šaty. Možná vás napadlo, že by bylo ok maxi šaty. Hmm možná tak někdy v srpnu, kdy už je chladněji (na Grape), protože třeba na colours v nich chcípáte celej den a když říkám celej den, tak myslím celej den a když myslím celej den, tak myslím až do konce programu. Odzkoušeno za vás.

Taky jsem u jedné blogeríny viděla outfit s bílou džískou. Džískou jejímy slovy jo? Pro mě je to bílá riflová bunda. Džíska mi zní jako takovej lopaťáckej výraz. To jen tak na úvod. Bílou džísku si neberte ok? V bílé džísce vám buď bude moc vedro nebo vám ji někdo zasere. Úplně zbytečnej kousek na fesťák, ale úplně!

Když jedete na fesťák, tak nejedete na módní týden do Paříže, ale ani nejedete fárat do dolu. Myslím, že nepohodlné módní kreace, které nám některé blogerky cpou jsou dost mimo, ale ještě víc mimo mi přijdou všechny ty obnošené hadry, který z nositelky křičí "na fesťáku si to stejně zaseru, tak nebudu brát něco pěknýho". 

Taky ty vole, když už jedete na nějakej festival a musíte si napsat článeček nebo statusek se zhodnocením, ve kterým se tváříte jakože fesťákům strašně rozumíte, tak se to snažte napsat tak, abyste nevypadaly jako Máně co jely na fesťák poprvé v životě a pod stanem spaly, kdysi jestě snad jako děcko na zahradě kamarádčiné chaty. Minimálně vás prozradí stížnosti na hluk v campu. Jako jaká naivka s může myslet, že se ve festivalovém campu vyspí? Ta co jede poprvé. Nehodnoťte festivaly, pokud jste pozérky co si myslí, že indie rock je těžkej underground. Nejsme v roce 2007. Taky nehodnoťte český kapely, pokud se vám něco nelíbí, tak je to váš problém ne té kapely nebo jejich fanoušků. Váš obyčejný blog, kam se lidi jako třeba já dostanou omylem není tak super, abyste na něm mohly vznášet soudy o věcech, kterým hovno rozumíte. Možná si říkáte, proč to sem píšu? Co mě to tak rozhořčilo? Jeden článek na obyčejném blogu.

Co se týče celkového stylingu outfitů, tak já úplně miluju nosit třeba kvítí nebo peříčka ve vlasech, okolo pasu nebo klidně i na botech. Já se ráda pěkně oblékám a v létě to jde udělat ruku v ruce s funkčností. Nevažte se a nebojte se vykročit z řady, i když s tím kvítím ve vlasech v dnešní době už moc vyčnívat nebudete.



Takže co bych si být vám do krosny určitě nabalila?



 1. Pršiplášť a neotravujte tam nikoho s deštníkem, stejně riskujete, že vás do areálu, kvůli tomu nepustí.
 2. Sluneční brýle budete přes den potřebovat proti slunci a večer proti otravným světlům ze stagee.
 3. Svetr, nad ránem vám bude zima, teda já se do stanu vracím nad ránem, ale to že se oblíknu do svetru, legín a teplých ponožek jsem nejednou ocenila. 
 4. Holínky, když chčije a chčije, tak prostě chceš mít nohy v suchu.
 5. Běžecké boty, ale upřímně ňáký pěkný, třeba Hurache od Nike jako mám já :))). Nebojte, nedojebete si je, když si je do nebudete brát do deště a navíc chcete boty, ve kterých vydržíte celej den a to nějaké běžecké určitě jsou. Jako já vím, že nám je tak nějak vtloukané, že festivalová obuv je hlavně od Converse, ale zase ze zkušenosti vím, že ty vám promoknou v ranní rose. Zkrátka běžecký boty jsou na fesťák v topu.
 6. Šortky riflový nejlíp, protože nenabáraj tolik špíny, když si sednete někde do trávy a jsou pohodlný a nemusíte moc přemýšlet co k nim, protože se hodí úplně ke všemu. S něma to nemáte jak posrat.
 7. Maxi šaty nebo dlouhou sukni v těch je to super, ale bacha na vedra.
 8. Plavky kousek od areálu nebo kolikrát přímo v areálu bývává možnost koupání a když je už od 8 ráno 30 stupňů a víc, tak do té vody prostě chceš.
 9. Sandále minimálně na přechod ze stanu do sprchy.
 10. Doplňky moc místa nezaberou a naděláte parády. Já si vždy něco beru nebo na festivalu koupím a mám tak pěknou vzpomínku (vždycky si můžete koupit dost jägerů a ten věnec obmotat okolo hlavy).
A co teda nebalit?
 1. Výrazný rtěnky s něma se otravovat během dne nechceš protože se furt prolíváš ňákým pitím a hlavně si třeba ve vedru nedokážu představit, že bych na rtech měla nános nějaké matné rtěnky třeba. Tím ale neříkám ať nenosíte make-up! Zkrátka z lehka. Nebo jak to cítíte, ale já bych si třeba make-up od Chanel v létě nevzala, protože je moc těžkej na pleti.
 2. Krajkový oblečení, teď nemyslím  spodní prádlo, ale cokoli s krajkama, je to otravný dávat bacha, aby se to někde nezachytlo.
 3. Látkový boty, ne Converksy nejsou na festival "must have" a už vůbec ně nějaký fakeový!
 4. Boty na podpatku. Joo možná si říkáte "Barb, která kráva by si na fesťák vzala boty na podpatku?!". No vzhledem k tomu, že jsem viděla na fesťácích spoustu návšťěvnic v obrovských podpatcích, tak vám to sem zařadím.
 5. Polobotky, do prdele mě je úplně nepříjemně za vás, když vás vidím v těch nepohodlných botech. To je úplně vidět na té chůzi, to už radši ty fakeový conversy ne?
 6. Jídlo neberte s sebou jídlo. Májka smrdí a v areálu je halda stánků s jídlem, takže aspoň ochutnáte něco nového.
 7. Knížku hele kdy si tam chcete číst? Podstata festivalů je v tom, že poznáváte nový inteprety, ne že pozérsky chodíte jen na to, co znáte. Já díky tomu, že ráda stíhám co nejvíc z programu poznala třeba Two Door Cinema Club. Možná vás to překvapí, ale ten přežitek o knihomolství je dávno mimo, prostě jste trapný tím, jak dáváte za každou cenu najevo, že rádi čtete. Nazdar.
 8. Notebook pokud nejste fotograf, kterej musí odevzdávat materiál do druhýho dne, tak neblbněte. 
Dnešním článkem jsem chtěla jen říct, abyste se nebraly zas tak vážně. Nemusíte dělat dojem na lidi svým hudebním nebo módním vkusem, protože v těchto dvou odvětvých se přetvářka vždycky pozná, tak bacha na to, ať nevypadáte jako blbci. Víte já mám známou co jednou zahlásila:"Skrillexi budou dobří" a já tenkrát strašně háklivá na lidi co ze sebe dělají co nejsou jsem jí to dala sežrat a pointa je, že do dnes si z ní dělají lidi srandu. Fakt si na to hodnocení hudby dávejte bacha.

Ba-dam-tss.




You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe