Byla jsem v Brightonu

středa, července 26, 2017

Minulý měsíc mně spolubydlící vzali na výlet do Brightonu. Já už tam jednou byla, ale pracovně, takže jsem si město moc neužila, ale teď jsem tam konečně byla jako svobodný člověk, takže vám o tom něco napíšu.


Brighton leží na jihu Anglie asi hodinu a půl cesty z Londýna. Já se tam vždy dostala autem, ale kdyby jste tam jeli, tak vám doporučím jet vlakem, protože teď v létě 2 hodiny a víc, (protože busy v uk), v autobuse ztrávit nechcete. Když tam jedete tím autem, tak vám přeji hodně štěstí s hledáním místa na parkování, protože buď najdete místa, který jsou časově omezený, tak že můžete zaplatit maximálně 5 hodin nebo si zaplatíte celej den za 60 liber. To je dost vopruz, ale záleží na vás co zvolíte. Já bych příště zvolila ten vlak.

Dominantou města bývalo ruské kolo na moři, ale z ňákého důvodu ho dali pryč a nebylo tam už když jsem tam před rokem byla poprvé. Mě to strašně sere víte, protože to kolo na moři bylo úplně nejhezčí a já to chtěla na vlastní oči vidět! Nyní je dle instagramových příspěvků nejznámější Brighton Pier, na kterým najdete haldu restaurací a lunapark. Nechápu jak to všechno může to molo udržet. Na mole najdete zadarmo veřejné WC, asi si říkáte proč vám to sem píšu. O těch hajzlících píšu, protože na to, že jsou veřejný a zadarmo, tak jsou hafo v pořádku čti hezký a čistý a chtěla jsem vyzdvihnout víte jak.Byla jsem se podívat i po centru města, který je hned za hlavní pláží. Moc jsem to ale nedávala, protože lidí tam bylo, jak sraček, takže místo abych normálně šla, tak jsem furt kličkovala. Líbily se mi ty uzké uličky ozdobený třeba girlandama nebo žárovkama. Samozřejmě na hlavní ulici najdete i pár turistickejch pastí, jakože přijedete do Brightonu a na památku si odvezete sošku Big Ben ne? Do tady těch obchodů se suvenýry vůbec nelezte, je to tam předražený a v podstatě samá, nepotřebná blbost. Šla jsem se podívat i k Royal Pavillion, což je nádherný palác, který sloužil jako letní sídlo královské rodině. Dost v pořádku letní sídlo ne? Dovnitř mě to ale nelákalo. Taky jsem si dala zmrzku v místní roztomilé cukrárně, bavilo mně jak je barevná a nádherná. Ta cukrárna z venku. Jenže asi jsem rozmazlená Angelatem a Zmrzlinářem a koneckonců i tou Opavskou točenou, protože ta jejich zmrzka (jahodový čizekake a mango) byla tak vyumělkovaná a nedobrá, že jsem ji nechala na patníku, že třeba někomu přijde k chuti.Teď k samotný koupačce v Brightonu. Na tu kamennou pláž si bezpodmínečně potřebujete vzít boty! Mně osobně bez bot bolel každej krok a to tak, že šíleně! Samotná voda byla dost studená a vlny strašně silný, takže jsem tam beztak vypadala, jak tulení mládě #lolnamne. Zkrátka kdyby mi někdo nabídl, že můžu bydlet kdekoliv u moře, tak Brighton by to rozhodně nebyl i když by byla paráda sousedit se Zoellou. K jídlu jsem si dala fish and chips, i když je moc nemusím, ale tak jednou za rok u moře proč ne. Pivo se neprodává na pláži, ale 5 minut od ní, což si myslím, že je důležitý upozornění. Jinak pláž je vybavená spoustou lehátek a nikdo nás nevyzval k zaplacení ani žádnou pokladnu jsme nenašli, takže opalování na pohodu.

Myslím si, že Brihgton je na jednodenní výlet v pohodě, ale na déle bych tam nejela. Ono tam toho ani moc není k vidění a pláž stojí za hovno s těma pojebanýma kamenama. Taky už tam není to ruský kolo... Udělala jsem pár fotek, tak se sami podívejte, jestli se vám město líbí. 
You Might Also Like

7 komentářů

 1. úžasné fotky, tam raz musím ísť :))

  OdpovědětVymazat
 2. V Brightonu jsem byla jednou a byla jsem unešená :) Ta atmosféra, kdy jsme si po huge shoppingu v Primarku sedli na tu kamínkovou pláž byla prostě skvělá. Byla jsem tam někdy na jaře, takže na pláži bylo úplné minimum lidí. Líbily se mi hlavně ty girlandy nad uličkama :) Rackové jsou klasika a zmrzlinu jsem neměla :D Naopak jsem si dala v Pizza Hut masovou pizzu, která stála nekřesťanské peníze :D

  Hezký článek i fotky :)

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. To je krása! :) Do Brightonu bych se ráda někdy podívala i já :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 4. Překrásné fotky. Tu zmrzku bych si hned dala :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera i přesto, že mě Anglie moc neláká :) Racek je vyloženě fotogenický typ, roztomilé, že ti takto hodil pozu :D

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky. :)
  Mě se líbí to moře a ta horská dráha, tu bych chtěla zkusit. :D
  Ta zmrzlina to je škoda, hlavně to naštve, když máš chuť na zmrzlinu a nakonec ti nechutná.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak tam chci! :D
  Na kamínky jsem zvyklá z Chorvatska, takže ty by mi nevadily. Moc se mi líbí tvoje fotografie a ten palác je boží! ♥
  A dost se mi líbí to s těma lehátkama. Protože jsem se zatím setkala všude jen s placenýma -_-

  Gabux

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe