25 let, 25 lekcí

sobota, srpna 05, 2017


Tenhle článek jsem měla v hlavě už 2 roky.  Koncept je v tom, že sepíšete tolik lekcí kolik je vám let a mě se to strašně líbí! Popřemýšlela jsem v jakých životních situacích jsem si říkala "sakra, toto vědět dřív...". Vyšlo mi spoustu věcí, ale těchto 25 je nejzásadnějších. No dobře, dala jsem tam aji ňáký srandy, aby to nebylo plný klišé a hoven, i když u těchto článků se těmhle věcem moc nevyhnete.

Jinak dnes je ten slavný den, kdy je mi 25 let. Do konceptu tady toho pojďme tomu říkat "tag" patří, že ho vydáváte v den svých narozenin a pro příští rok to může být super ohlédnutí. Neříkám, že něco takového budu tvořit každý rok, ale chápete jak to myslím ne? Prostě ohlédnutí.


Photocredit jde mojí spolubydlící Jollaně, edit jsem dělala já.

 1. Na toho kluka zapomeneš. I když teď ti připadá, že ne, tak neboj zapomeneš. A ani ho nebudeš mít potřebu pomlouvat nebo na něj nějak nakládat. Prostě zapomeneš. Neboj.
 2. Hydratuj své tělo. Pij hodně vody, nebuď líná si namazat každý den tělo krémem a nikdy nezapomeň na svou pleť. Časem uvidíš proč.
 3. Nauč se vařit. Nejlépe co nejdřív. Jídlo je nejlepší věc na světě! Kup si víno, nalej si skleničku, pusť Dusty Springfield a něco dobrýho si uvař nebo upeč. A pak pozvi na to jídlo kamarády. Věř mi, je to super.
 4. Máma má vždycky pravdu a myslí to s tebou dobře.
 5. Netrap se kvůli lidem, kteří tě pomlouvají. Za nějakou dobu ti na nich stejně nebude záležet a lidé, kteří se snaží ublížit ostatním, ubližují jen sami sobě. Tak to prostě neřeš, stejně na tom nic nezměníš.
 6. Choď vždy včas. Já tohle ještě zlepšuju, ale vážně se snažím. Je to symbol úcty k druhému a já nechci lidem dávat najevo, že si jich nevážím. Je to ode mě trapný.
 7. Ty chloupky na zadní straně stehen stojí za oholení.
 8. Vždy se k lidem chovej slušně, protože nikdy nevíš co bude zítra a čím si oni procházejí. To vám povím život se dokáže tak semlít, že vám nakonec pomůžou ti, od kterých jste to nečekali. Tak jim důvod, aby ti rádi pomohly.
 9. Nikdo ti nic nedluží a ty taky nikomu nic nedlužíš. Nevsugerovávejte si hlouposti o tom, že ona by mi měla něco, protože já jsem jí tehdá a naopak. 
 10. Lidi nejsou svině a život taky ne. Nebuďte nasraný na svět. 
 11. Nečti diskuze na Novinkách a vlastně už na jakémkoli zpravodajském serveru.
 12. Není nic špatnýho na tom vyjít nenamalovaná, stejně jako není nic špatnýho na tom vyjít namalovaná. Chápu tu pointu #zanormalniholky, ale teď mi přijde, že je nejhorší věc na světě se namalovat. No tak to ne. Každý má chodit mezi lidi, tak jak se cítí dobře a je jedno jestli s tunou make-upu nebo bez žádnýho. Nechte nás ženy žít! 
 13. Piercing v jazyku není sexy.
 14. Můžeš vždycky změnit svůj názor a nikdo ti to nemá co vyčítat. Věci se dějí, lidi a situace tě ovlivňují a nikdo nemá nárok na tebe vytahovat cos řekla před nějakou dobou. 
 15. Na Něm je nejdůležitější, že tě dokáže rozesmát a podržet. Ne nemusí mít hnědé oči, velký auto, vystudovaný 3 vysoký školy, být vysokej aspoň 180cm, být hubenej atd. A abychom byli genderově vyrovnaní, tak je to nejdůlžitější i na Ní.
 16. I jeden člověk může něco změnit. Opak není pravdou! I kdybych byla jediná na světě, která se vyhýbá palmovému oleji, tak to budu dělat dál, protože mi to dává smysl.
 17. Nestyď se za svůj vkus. Ať už hudební nebo módní to je fuk v čem. No a co, že všichni poslouchají Tokio Hotel a ty Doors. Čí hudba je obdivovaná dodnes? No a co, že se všechny fotí ve spodním prádle na profilovku? Chceš mít vedle sebe chlapce, kterýmu se líbí, že jeho holka je na facebooku polonahá? Žádných 12 lajků za obnažování nestojí. Nemusíš zapadat a nestyď se za to, že jsi jiná než ostatní.
 18. Buď vděčná za to co máš. Uvědom si co máš a nemusela bys mít, jak by ten život vypadal jinak, kdyby jsi najednou o vše přišla. Tak si nestěžuj a uvědom se.
 19. Nauč se být sama se sebou. Zkrátka měj koníčky, které tě baví a které jsi schopná dělat sama. Nauč se, že lidi ti nemusí neustále dělat společnost. Nudné není tvé prostředí nebo den, ale to jak jej vyplníš.
 20. Sushi je božskost. Nevzrušuje tě ryba s rýží? Hmm tak to zkus a uvidíš co je nebe v hubě. A zkoušej všechno to jídlo co zní divně. Neříkám bež a sněz cvrčka, ale docela mě udivuje, že v roce 2017 se lidi bojí slanýho karamelu. Prostě to divně znějící jídlo zkus a uvidíš.
 21. Neexistuje tvrdá hudba nebo měkká hudba. Neexistuje stará hudba nebo nová hudba. Neexistuje trapná hudba nebo dobrá hudba. Neexistuje česká hudba nebo zahraniční hudba. Neexistuje mainstreamová hudba nebo undergroundová hudba. Neexistuje kvalitní hudba nebo nekvalitní hudba. Existuje jenom hudba, která se ti líbí nebo nelíbí. Nazdar.
 22. Nikdy se s nikým nesrovnávej. Hlavně si dávej bacha na takovéto "ale ona je tlustčí než já, tak jsem v pohodě"; "ale ona to taky neumí, tak v pohodě"; "ale ona taky nebere žádnou antikoncepci, tak v pohodě" ne! Schválně jsem to přehnala, aby jste věděli, jak je tohle srovnávání nebezpečný a aby jste si na něj dali sakra majzla, protože přesně kvůli tomuto zůstáváte stát na místě nebo se můžete dostat do problému. V pohodě seš až když se sama cítíš v pohodě, ne v porovnání s ostatními. 
 23. Nejvíc člověk lituje toho co neudělal. Jdi a vykoupej se s kamarády u výstavního bazénu Hornbachu o půl jedné v noci. Zajdi si na ten koncert, na kterej s tebou nikdo nechce jít. Získej tu práci, která by tě bavila i když jsi vystudovaná v jiném oboru. Nauč se na klavír, když se ti to líbí atd. Vyser se na "až" jdi do toho hned! Není tolik času na "až". 
 24. Nejlepší lidi v tvým životě jsou ti, kteří umí nazpamět stejný filmy jako ty. 
 25. Všechno bude dobrý. Teď to možná bolí a vypadá to nevyřešitelně, ale vydrž. Nakonec uvidíš, že to mělo význam a ty budeš za tu (špatnou) zkušenost ráda. 

You Might Also Like

11 komentářů

 1. S některými body naprosto souhlasím, vlastně s většinou, ale najdou se i nějaké, se kterými nesouhlasím. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ten koncept znie zaujímavo. Pekne si napísala tie lekcie. Aj keď nám je niečo proti vôli, mamky majú vždy pravdu, netreba s nimi hádať :)

  Wear the Confidence

  OdpovědětVymazat
 3. Potěšila mě zmínka o Dusty Springfield, miluju ji! A vaření taky, tenhle bod je asi můj oblíbený. Každopádně mě některé upřímně pobavily :D Třeba ten, že nemáš číst diskuze na novinkách, to se fakt nedá. :D Fakt moc pěkný článek! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuju. Je dobrý to občas takhle slyšet. Super :)

  OdpovědětVymazat
 5. Mamka má vždycky pravdu, jojo kolikrát už jsem jí dala za pravdu :D vlastně všechny body jsou úplně skvělý a asi jsme naladěné stejně. Jinak ti přeji všechno nejlepšííí <3

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Všetko najlepšie k 25. narodeninám!:) Hneď s prvým bodom musím súhlasiť:) Aj keď nie úplne, ale určite máš pravdu:) veľmi sa mi páči koncept článku:) 7. pobavila:D priznám sa, že ja si ich neholím, keďže ich tam mám chvalabohu veľmi jemné a svetlé. Teda dúfam:D 18!!! Krásne napísané:) Ja ďakujem za všetko čo mám v živote každý večer:) 22 je niekedy naozaj veľmi ťažké, ale takisto v tom máš pravdu:) krásny článok:)

  Saja Frey Blog

  Veľká letná giveaway

  OdpovědětVymazat
 7. Všetko najlepšie k 25. narodeninám! :D A hlavne, celý článok je pravda od prvého slova až po posledné :)

  OdpovědětVymazat
 8. Holky díky! Miluju vás, vháníte mi krev do žil. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Tohle si nutně potěbuji vytisknout a někam nalepit a číst stále..každý den :) Cítím to v mnoha bodech stejně, žít svůj život po svém..tak to prostě je :) Moc děkuji za tento článek, nakopl mě a jsem ráda, že je tu někdo jako jsi ty, kdo má stejný pohled na svět :)

  OdpovědětVymazat
 10. Nápad skvělý a možná takový článek udělám na své 20 narozeniny, které se blíží. Jinak s některými body souhlasím, s jinými vůbec. Ale tak to v životě chodí :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe