Konec léta

čtvrtek, srpna 31, 2017

Konec léta a konec prázdnin. Konec vyspávání. Konec koukání na telku do noci. Konec nocí strávených u táboráku. Konec táborů. Konec dovolený na chatě. Konec dovolený u moře. Konec prázdninových přátelství. Konec přežírání se ovocem hned po utrhnutí. Konec dnů trávených u bazénu. Konec opékání buřtů. Konec týdne u babičky kamaráda na vesnici. Konec čochů. Konec šlapadel. Konec nošení šatů. Konec čekání na konec deště, abychom mohli ven. Konec vůní bouřek. Konec chození ven bez mikiny na večer. Konec jezení zmrzliny každou chvíli. Konec těšení se na déšť. Konec poštípání celýho těla od komárů. Konec odhánení much. Konec ovocných, tvarohových knedlíků na oběd. Konec výletů na kole. Konec grilování. Konec festivalů. Konec pomáhání se zavařováním. Konec nicnedělání. Konec užívání. Konec Despačita. Ze všechno co jste v létě zažili vám zbude jen vzpomínka, maximálně šrámy na těle. Miluju léto víc jsem o tom psala tady. Mám ráda vlastně všechna období, ale letní zážitky jsou něčím jiné no ne?


Pro mne kdysi nejdebilnější období života byl poslední týden v srpnu. Když jsem si před týdnem koukla do kalendáře a viděla datum 25.8. ihned jsem dostala flashback na to jak jsem tohle datum prožívala, když jsem ještě chodila do školy. Nebavil mně ten nával povinností, o kterém jsem věděla, že na mně čeká. Taky mi bylo jasné, že dny budou kratší nejen díky škole, ale že se zkrátka budou přirozeně zkracovat. Otravovalo mně učení. Já nejsem studijní typ i na maturitu jsem se učila jen 3 dny, ne protože bych byla geniální, ale protože mně to zkrátka nebavilo. Vím, že bych si jednou chtěla dodělat vysokou, ale pak si vzpomenu na to učení a jak mi to nešlo, tak si radši dál pracuju a cestuju. Přitom podzim je pro mne taky nádherné období víc jsem psala tady.


Základka byla fajn s některými přáteli udržuju kontakt dodnes. Střední zdravotnická škola to vám řeknu, to vám byl regulérní kurník, prostě banda slepic se neustále pomlouvjících a to jsem se vždy překvapila, že i ty nejlepší kámošky se mezi sebou pomlouvaly. Pak jsem šla na vysokou a tam jsem si našla správnou partu lidí. Jako nebudu vám kecat taky jsme tam měli diliny co na někoho furt házely špínu, ale ti lidi co jsem s něma byla furt.... sranda od rána do večera a že jsme bývali ve škole od rána do večera. Každopádně konec srpna pro mne znamenal návrat do školy, do těchto škol.


Co tímhle postem chci říct? Vlastně nic zvláštního. Jen jsem se chtěla trochu vypsat z toho nostalgického pocitu co mám díky konci léta. A pokud si ho neužíváte a můžete, tak to sakra za rok změňte! Já jsem tak ráda, že mám na co vzpomínat od malička do vysoké. Jsem vděčná za všechny svoje letní zážitky a vzpomínky. Teď už je to jiné, pracovní a míň přirozený. Když jsem ještě studovala tak léto bylo krásnější, ale třeba mně ještě čekají nádherná léta. Chce to jen věřit.


You Might Also Like

9 komentářů

 1. Já teda už do školy nechodím, ale občas mám ty momenty, že bych se chtěla vrátit :) Člověk je stále mezi svými vrstevníky, což v práci se mnohdy nepodaří :) Jinak k té zdrávce..je to všude stejné, banda slepic, které mají nutkání stále někoho řešit :D Slyším to všude :)

  OdpovědětVymazat
 2. Když jsem četla výčet těch věcí, co končí, málem mi ukápla slza :D bude se mi stýskat :D ale docela se těším na podzim a docela i do školy, jsem člověk, co potřebuje nějakej režim a učení mě vlastně docela baví :D
  michelle-and-her-world.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Já chodím na V3 takže mi ještě pár dní volna zbývá, ale i tak konec léta nesu těžce protože je to MOJE období, které prostě miluji a zbytek roku jen tak živořím :/

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY o nálepky na notebook

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to ne! to ne! to ne! prosím neživoř! :))

   Vymazat
 4. Já byla včera poprvé na vysoké :D tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Na začátku mě pobavilo "konec Despačita" :DD, už mi to leze krkem.

  thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. haha tak to jsem ráda, že jsem rozesmála :)

   Vymazat
 5. Letní zážitky jsou jiné, více takové pohodové. :)
  Já byla na obchodní akademii a tam to byli taky pomluvačné slepice. Nedokázala jsem pochopit, jak ty, co byly jeden den nejlepší kamarádky, mohly druhý den pomlouvat tu holku, co tam nebyla. Je zvláštní, že pak si některé holky uvědomí, jak blbě se chovaly, ale to, že někomu dokázaly ublížit svými slovy už nevrátí.
  Podzim mám ráda, protože se mi líbí ta barevnost a mám ráda i jaro, protože to začíná všechno kvést. Jediné období, které jsem nemusela byla zima, ale když je sníh je to taky takový pěkný. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe