Byla jsem ve Virginia Water Lake

čtvrtek, září 07, 2017

Nějak se mi daří, že každé léto si aspoň jednou udělám s nějakou kamarádkou piknik v parku. Minulý rok to bylo u nás v Brně a tento se to povedlo dokonce v jednom z anglických národních parků. Virginia Water Lake leží v hrabství Surrey a my jsme se tam se spolubydlící jednoho srpnového dne vydaly. Nachystaly jsme nějaké sendviče, salát a hlavně nějaké sladkosti a vyrazily. Park se nachází pár zastávek vlakem od našeho bydlení a od stanice tam nám to trvalo dojít pěšky asi půl hodiny. Vstupné se tam neplatí a pokud s sebou nemáte jídlo, tak radši kupte jídlo už u vstupu, protože je to jediné občerstvení v parku. 

Hned jak jsem tam vešla, tak jsem věděla, že na nás čeká odpoledne v krásném prostředí. Věděla jsem od kolegyně z práce, že to tam je krásné, že tam stojí za vidění spousta věcí a já vám je dnes ukážu. Takže pokud se tam opravdu dostanete, tak vám radím zahnout doleva. Po 5 minutách chůze objevíte krásné kaskádovité vodopády, u kterých jsme si dali první jídlo, protože tam prostě musíte! No kolikrát v životě se najíte u přírodního vodopádu? Pak jsme dál na čekal pohled na Římské ruiny, které tam kdysi byli samotnými Římany přivezeny. Následovala cesta dál kolem rybníku, kde bylo stále na co koukat, na víc se už schylovalo k západu, takže úplně boží světlo na focení. Když jsme přešly starobylý most, dostaly jsme se do botanické zahrady, která vedla k indiánskému totemu. Ten byl opravdu obrovský a každá část totemu byla úplně jiná. Skoro ke konci jsme minuly minirybník, kde jsme nakrmily kachny a labutě. Nepřipadá vám, že všude na světě jsou ti ptáci zvyklí, že je krmíme? Hned jak jsme hodily první kousek chleba, tak k nám začaly připlouvat a když jsme odcházely, tak pluly za námi, jak kdyby se chtěly rozloučit haha. Konec cesty už lemovaly dřevěné sochy a lavičky se stoly, které v českých parcích postrádám.

Když na to tak vzpomínám, tak cesta okolo rybníka byla strašně dlouhá. Šly jsme skoro pět hodin s nějakýma zastávkama, ale vlastně mi to ani nepřijde, protože furt bylo na co koukat nebo co obdivovat. Byla tam spousta super míst na spočnutí a okolí bylo jako z pohádky. Jsem velmi ráda, že jsem toto místo stihla navštívit. Však se sami podívejte na fotky a řekněte jak se vám po zdává.


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Bože to je nádhera. Jak v pohádce! Připisuji na místa, kam se chci jednou podívat :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 2. Pa ne bo ze !? Ty fotky ?! Jako hodne luxus. To misto je nadherny a tobe se jeste podarilo ho tak skvele zachytit. Ty barvy jako wau.

  OdpovědětVymazat
 3. Prenádherné fotky !! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 4. Anglii miluju a jejich parky jsou dechberoucí. Fotky jsou skvělé a kvalitní :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je boooží :) Určitě bych ho chtěla navštívit, minimálně na ten piknik :D! To musel být relax.

  thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Nádhera, tam by se mi moc líbilo. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe