Human Stories #2

úterý, září 19, 2017

Pamatujete na první příběh z této série článků? No tak dnešní příběh měl být tím prvním. Stalo se to začátkem jara, kdy v Brně kvetly koniklece. Je to tam u nás v Brně dost unikát a je škoda ho nevidět. Doba kdy kvetou trvá snad jen týden. Vzala jsem tedy foťák a k pozdnímu odpoledni jsem se tam vydala. 

Během focení konikleců a mých krkolomných póz u toho se se mnou dala do řeči tato paní. "Je to krása." začala. To je jedna z věcí co na focení miluju, že úplně cizí lidé se s vámi dají z nenadání do řeči. Paní je už v důchodu a bydlí na na nedalekém sídlišti od této národní památky. Zeptala jsem se jí na pejska, jak k němu přišla. Řekla, že co jí umřel manžel, tak nechce být v bytě sama a tak si tuhle fenku našla na webových stránkách jednoho útulku. Doslova číhala na počítči každý den skoro 3 měsíce, než se tam tahle fenka objevila. Co jsem tak poslouchala, tak není zas tak jednoduché si jen tak vzít pejska z útulku. Dokonce se tomu říká adopce. Já tomu i rozumím, nejde dát psa jen tak někomu, chtějí ho poslat někam, kde o něj bude dobře postaráno. Tahle paní byla absolutně super, usměvavá, hodná, na nic si nestěžovala. Naopak byla vděčná za to co má a že jí syn navštěvuje.

Mně nejvíc přijde skvělý, že paní se na "starý kolena" (jak sama řekla) naučila s internetem, aby se nenudila a taky aby si našla kamaráda. Jen mi řekněte sami kolik babiček tohle umí? Tahle vypadá mladší než je. Je to jen další popření klišé o důchodcích a jejich "zakazování internetů". Nemám ráda škatulkování a proto tyhle příběhy chci zveřejňovat.

Tuhle fotku jsem cvakla hodně narychlo, ale cvakla, protože v tu chvíli mně napadl právě tento projekt. Co by říkáte na dnešní příběh?


You Might Also Like

3 komentářů

 1. Je to od paní moc hezké, že si takhle adoptovala fenku a taky je dobrá, že se naučila na internetu. :)
  Lidské příběhy jsou dost často zajímavý.

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, tak to je pěkné, že si se takhle hezky pobavila s tou paní! Pejska má moc krásného. Mě vždycky tyhle příběhy tak nějak nadchnout, je skvělé, že se lidé prostě umí stále začít bavit jen tak s někym cizím :D
  Si pamatuji, jak jsem jednou takhle fotila rybník a přišel za mnou pán, který dříve také fotil... to byl pak pokec na celou hodinu o tom, co je lepšího na těch dnešních foťácích a tak :D
  DENYII

  OdpovědětVymazat
 3. Tenhle projekt je super, sama vím, co to znamená adopce pejska, měla jsem praxi v záchranné stanici a pejsek se opravdu nedostane jen tak někomu do rukou :)

  thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe