Byla jsem ve WB Harry Potter studiích

čtvrtek, října 19, 2017


Asi před měsícem mne navštívily kamarádky z Česka tady v UK a mimo jiné jsme se byly podívat ve studich, kde se natáčel Harry Potter. Řekneme si to všechno krok za krokem, aby vám článek dal co nejvíc informací, kdybyste se tam vydali.

Lístky jsem koupila asi 5 minut po tom co jsme se domluvily, že přijedou. Je lepší je koupit hodně dopředu, protože návštěvnost je vysoká a lidé se tam sjíždí z celého světa. Za základní lístky jsme každá zaplatila cca 38 liber.

Cesta do studií  může být pro nemístní složitá. Nejlepší je asi dostat se na stanici Euston, na kterou jede červená linka metra. Na Eustonu kupte zpáteční lístek na Watford Junction, který je 2 zastávky od Eustonu. Na Watford Junction vystoupíte a z autobusového nástupiště 4 jezdí speciální autobusy do studií. Autobusové nástupiště samozřejmě najdete hned u východu z vlakové stanice. Už tam si nachystejte vytištěné vstupenky, chtěli je vidět. Já je neměla, ale prostě jsem jen ukázala mail v mobilu s potvrzením o koupi a tak mě pustili a možná jsem taky měla štěstí na lidi. V tom speciálním autobuse si zase budete muset koupit jízdenku, kterou si taky schovejte na zpátek.

V autobuse po chvíli začne hrát typická HP hudba, přivítají vás a pak se v televizích objeví herec, který hrál Luciuse Malfoye a řekne vám co vás čeká. Následuje video, kde vám podrobně vysvětlí co a jak s lístkama. Buď je máte, tak jdete rovnou do fronty nebo je nemáte, tak si je v mašinách vedle vchodu vytisknete. Taky si můžete tu rezervaci vytisknout jít k budkám, tam to oskenujou, dají lístky a jdete do fronty. Já jsem je musela vytisknout, zadala jsem číslo rezervace a příjmení a enter a nazdar. Sice jsem nepotřebovala, ale jedna paní co tam byla zaměstnaná mě ze začátku naváděla. To bylo milé. Jo ty mašiny jsou dotykový a chcou pořádnej stisk, takže my co jsme zvyklí na iphone můžem být z té vynucené drsnosti mimo. V té další frontě vás čekaj takový ty klasický securiťácký prudy a pak už jste ve studiu.

Ještě před vstupem je šatna, kterou nemusíte platit a je jedno, kolik si tam čeho dáte a taky tam jsou suvenýry. Ty doporučuju prohlídnout ještě před prohlídkou, protože po ní už se to nedá. My jsme tam s holkama měly dost prostoru a pak už jsme jen šly na jisto a hlavně jsem měla dost času si promyslet jestli to co jsem si vybrala doopravdy potřebuju. 

Prohlídka začíná u přístěnku pod schody, kde se počká až se sejde větší skupina lidí. Pak vás pustí do menšího sálu, kde vám ukáží plakáty HP z celého světa a pak jde zajímavé video, kde mluví producenti HP. Pak jdete do kinosálu, kde vám krátkém filmu řeknou něco o studiích hlavní 3 protagonisté. Pokud tam opravdu půjdete nebudu vám kazit překvapení z toho, kde je vchod.

Začínáte hlavním sálem, který bylo podle mě mnohem menší, než jsem si představovala. Taky tam je počítadlo kolejních bodů, kterýho jsem si ve filmech nikdy nevšimla! Dále jsou představeni všichni režiséři, víte že práce byla nabídnuta i Stevenu Spielbergovi, ale chtěl některé části animované, tak z toho nakonec sešlo. 

Ve studiích to není tak, že máte část jen s parukami, pak jen s kostýmy, pak jen s kulisami atd. Je tam tak, že to spíš souvisí se scénami ve filmu. Takže kostýmy z plesu u rekvizity na punče z plesu. Nebo "ohořelého" kostýmu Umbridgeové byli ty její nařízení na zdi atd. 

Překvapilo mně jak jsou jednotlivé kulisy malinké a jak se tam ti herci mohli vejít? U nějakých kulis tlačítka co dávají rekvizity do pohybu. Můžete si tam zkusit let na koštěti Londýnem. Vzít koště při vyslovení "up". Podívat se do zrcadla z Eriseru. Prohlédnout si Brumbálovu pracovnu a učebnu na lektvary či obranu proti černé magii. Dál se dostanete mezi ty prostorově větší rekvizity, které jste viděli na ministerstvu kouzel například. Pak musíte projít zapovězeným lesem, plnýho pavouků, mlhy a různých zajímavostí o tom jak vznikal. Vlastně u všeho máte dopodrobna vysvětlený postup vzniku a délku procesu vzniku, ať už rekvizity nebo masky nebo kulisy. Hned po vyjití z lesa jste na nástupišti 9 a 3/4, kde stojí i vlak do Bradavic. Do něj se můžete jít podívat a objevíte různá kupé z různých dílů. Na proti opravdovému vlaku je i "vlak" se sedačkami u green screenu, kam sednete a jakože jedete do Bradavic. Tady je jasný, že všichni chtějí sedět u okna a nás poslali na místo, kde bylo jen jedno u okna a to druhé mělo prostor pro vozíčkáře. Nechápu proč mě tam poslali! Rovnou jsem se proti tomu ohradila, udělala menší bengál a dostaly jsme s kamoškou normální kupé. Prostě kdo ví jestli se tam znovu dostanu, tak proč bych si to měla kazit blbým flekem.

Za stanicí je už občerstvení. My jsme si každá dala hot dog a máslový ležák. Holky říkaly, že na ně byl moc sladkej, ale mě byl celkem po chuti, tak jsem ho za jednu dopíjela. Plastové džbánky jsme si mohly nechat, když už jsme za připlácely. Samozřejmě si nemusíte za každou cenu něco koupit a jít dál, kde je venkovní zóna. Jo bacha WC nenajdete v prostoru, kde je občerstvení, ale při vchodu do dalšího studia a první WC najdete před zapovězeným lesem u Hagridových kostýmů. Takže zpět ven. Venku stojí kouzelnický autobus, dům Dursleyových, dům Potterů v Godricově dole, sochy z kouzelnických šachů a ten most, který nevím jak se jmenuje, ale nakonec ho vyhodili do povětří. Pak si můžete udělat fotku na Hagridově motocyklu a ve Weasleyvých trabantu a vstoupíte do druhého studia.

Jedno studio se jmenuje J a druhé K, jak už vám asi došlo podle Rowlingové. V K se ty rekvizity, které se pohybují například mandragory nebo mimiValdemort. Jsou tam taky všechny ty nestvůry - bazilišek, draci, ďasovci, Gringotovy skřeti, ale i Doby. Po prohlédnutí všech maket můžete jít do Příčné ulice, kde to vypadá úplně přesně jako ve filmu. Já vím, že je to jasný, ale takhle po tom všem mě to tam překvapilo. Zase, ale nevím jak se celý štáb vešel. Pak si můžete prohlédnout 3D modely skoro všech místností a bradavic, to se přiznám to mně moc nebavilo. Dále vejdete do sálu, kde vám vyrazí dech obrovský model Bradavic. Na ten se točili všechny ty letecké záběry. Model je propracovaný do nejmenšího detailu a různé lucerny a pokoje se neustále rozsvěcují a zhasínají no je to prostě kouzelné. Poslední místnost v rámci prohlídky je plná kouzelnických hůlek a na každé z nich je jiné jméno, je totiž věnována celému štábu.

Prohlídka končí zase v suvenýrech, kde už bylo narváno, ale byla jsem si jistá, že beru Nebelvírskou šálu, Brumbálovu bezovou hůlku a čokoládovou žabku, kde jsem měla Salazara Zmijozela. No doufala jsem, že tam budu mít napoprvé Brumbála jako Harry.

Tento výlet byl pro mne splněním si snu. Jsem strašně ráda, že holky přijely a zašly tam se mnou, já jako normálně jsem všude sama, ale zrovna tam jsem sama jít nechtěla. Určitě tam bežte dopoledne ať se nemusíte starat o čas a můžete vše v klidu projít, přečíst, vyzkoušet, vyfotit, najít, najíst, vyčůrat atd. Někteří lidé dokonce měli nějak sešit, do kterýho si v různých sekcích dávali razítka. Nevím proč my jsme ho nedostaly, ale určitě se na ten "passport" zeptejte, protože mně štve, že jsem ho neměla a neměla kam sbírat ta razítka! Víc fotek jsem se nedávala, protože jich mám strašnou haldu, ale na svým soukromím facebookovým profilu jich mám víc veřejně, tak jestli chcete vidět víc LINK.

Kdyby vás cokoli zajímalo zeptejte se v komentářích.

Tak se zatím mějte pěkně! 
You Might Also Like

4 komentářů

 1. Fakt závidím!:) Doufám, že se tam taky někdy podívám, protože HP miluju! :). Krásné fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ježišííí, to je můj sen <3 jen si mě trochu vyděsila tím Zapovězeným lesem, že tam musím projít okolo pavouků :DDD Ti jsou pro mě nejvíc hororovým prvkem v HP.

  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. To zní hodně zajímavě, tak třeba se tam někdy podívám. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle je muj sen uz leta! :) Musim se tam konecne taky brzo vydat.

  TMA

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe