Blogmass: Moje nejoblíbenější Vánoční filmy

čtvrtek, prosince 14, 2017

Zbožňuju Vánoční filmy! Ještě snad víc pohádky. dnes bych vám chtěla představit ty, bez kterých si Vánoce už neumím představit. Myslím, že všechny představené filmy už znáte, ale i tak by to mohlo být fajn vědět na čem se shodnem. Ne, nemusíte mi do komentářů psát, že se mnou ve všem nesouhlasíte (já svůj list kvůli tomu měnit nebudu). Raději mi napište co za filmy a pohádky o Vánocích potřebujete vidět vy? A které filmy či pohádky v mém seznamu nejsou, ale ve vašem ano?

Láska nebeská

Začneme klasikou, kteou já sama viděla poprvé před cca 5 lety, přitom je tu s námi od roku 2003.  Všichni z tho byli tak vyplesklý, že jsem si říkala, že to musí být ňáká blbost. No pak jsem to jeden rok překonala a dnes už si bez tohoto filmui neumím představit Vánoce. Nejradši mám scény s Billym Mackem, všechny snad rozesměje chvíle, kdy v televizi mluví k dětem. Dále absolutně zbožňuju toho malýho co se kvůli lásce naučí na bubny a utíká přes celý terminál. No a nakonec ještě vypíchnu tanec pana ministra. Jinak ta scéna, kdy ten kluk chce proběhnout terminálem a Rowan Atkinson začne hledat letenku... no jsem si jistá, že tomu klukovi chtěl pomoct. Stačí si všimnout toho pohledu co věnoval jeho tatínkovi.


Pelíšky

Znám s kamarádem nazpaměť. Různé hlášky s kamarádem používáme v běžném životě pořád. Sice to pro mně není úplně vánoční film (kvůli tomu konci), ale vždy před začátkem vysílání mi od toho kamaráda přijde sms s upozorněním a tak koukám. Mám ráda scény s botama, skleničkama a všechny scény s Kodetem, Polívkou a Donutilem.

Vánoční koleda

Četla jsem ji i v originále a nic mi nedalo tak zabrat, jako angličtina v této knize a to prosím žiju v UK třetím rokem. Ten film je tedy digitálně zpracovaný, ale je krásný a nevtíravým způsobem poučný a milý.


Básníci

Já nevím kolik už existuje dílů, ale já mám z dětství spojené první 3 s vánocmi. Sama mám pak nejradši třetí díl v pořadí, přijde mi nejvtipnější a sakra ten Štěpán konečně se svou láskou zůstane, místo aby se ona vdala za nějakýho blba.


Grinch

Další vánoční film s Jimem Carrey. Myslím, že nemusím vysvětlovat proč je film na mém seznamu ani o čem je. Nejlepší jsou scény kdy se Grinch chystá na večírek a pak kdy se mu zvětší srdce.


Vánoce naruby

Já nevím jak moc je tento film u nás známý. Já ho zpozorovala v Česku až když jsem začala žít v zahraničí. Je to super srandovní a milý film. Líbí se mi jak nakonec si všichni pomůžou a slaví pěkné Vánoce.


Ukradené Vánoce Tima Burtona

Jeden z mála filmů v mém seznamu, který opravdu znám od dětství. Je to loutkový muzikál, ve kterém hlavní postava je "král" města Halloween a začne ho nudit život, který žije. Náhodu narazí Vánoční město a rozhodne se, že Vánoce bude slavit se svým městem a tak se pokusí ukradnout Vánoce Vánočnímu městu. Jak to dopadne se podívejte sami.


Čarodějnice

Znáte ten film o Čarodějnicích s Anjelicou Houston? Taky tento film mám spojený s Vánocmi a mám ho tak ráda. Ano, asi to není zlatý fond kinematografie, ale mě tyhle věci moc nezajímej. Buď se mi film líbí nebo ne a tento se mi líbí.


Sám doma

Snad jste si nemysleli, že tuto Vánoční klasiku vynechám? Je to jeden z dalších filmů co s kamarádem taktéž známe nazpaměť. Dokonce jsme se díky jedné hlášce z tohoto filmu začali bavit. Něco po třídě kolovalo a já mu to poslala se slovy: "dej to Kevinovi"  no a on samozřejmě pokračoval, protože pochopil o co jde. Jinak koleda "Somewhere in my memory" absolutně zbožňuju! A samozřejmě mám na mysli oba díly.


S tebou mě baví svět

Tuhle komedii jsem dlouho nemusela, ale jak jsem starší, tak se mi to líbí čím dál víc. Je to sranda a nostalgie a některé vtipy jsou fakt vyvedený.


Karlík a továrna na čokoládu

Znám jak starší verzi, tak i tu s Johnym Deppem od Timu Burtona a musím říct, že ta novější ve mne narozdíl od té staré Vánoce evokuje. Navíc je to vtipnější a už jsem zmiňovala Johny Deppa a Tima Burtona?


Tak co mi podle vás na seznamu chybí? Ještě jednou upozorním, že mi nemusíte psát co nemusíte, jsou přece Vánoce! A pokud vám tam chybí i nějaké pohádky, tak jejich seznam už mám taky nachystaný.

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Bez vánočních pohádek by to nešlo :) i kdyz tu vidim vetsinu americkych, ale ja mam asi radeji ty ceske, i kdyz nejsou vsechny mozna vanocni tak mam rada s certy nejsou žerty nebo třetí princ, tři bratři, určitě Popelku a tak :)
  nebo nedavno jsem videla americky film Vanocni skritek a to se mi taky moc libilo :)
  kazdopadne bez pohadek to nejde, a tento vikend se urcite chystam na Lasku nebeskou :))))

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý výběr, spoustu filmů mám taky ráda (a 2. a 3. Básníky nejradši).
  Za sebe bych doplnila ještě Vánoční prázdniny. Konec už je sice poněkud přitažený za vlasy, ale předchozích 90% filmu za to stojí. Některé hlášky u nás zlidověly. :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Jééj ja tiež milujem tieto vianočné filmy! Super článok :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 4. Láska nebeská, Sám doma, Grinch. Klasiky :) Škoda, že je letos dávají tak dementně :D


  www.thewaybya.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se hodně líbí Santa Claus 1 a 2, Santa má bráchu a Jack Frost, pokud mám brát z filmů. Animované pak Polární Expres, Ledové království.

  OdpovědětVymazat
 6. Za me roozhodne laska nebesska, grinnch, sam doma a burtonn <3 :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ukradené Vánoce ♥ Já je tááák miluju. Dřív jsem byla mega fanda (taška, tričko...), ale nikdy je nepřestanu zbožnovat! Konečně někdo kdo mi rozumí :-) Beru odběr - máš krásný blog. Když koukneš ke mě a vezmeš odběr, budu moc ráda. Pěkný večer ;-)
  http://janinatvoriskvosty.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář. Snažím se je vracet na Vašich blozích.

Pravidelní čtenáři

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe